کار در کانادا برای ایرانیان

کار در کانادا برای ایرانیان

کار در کانادا برای ایرانیان :

منبع این مطلب صفحه 130 کتاب کانادایی شو است.

پیشنهاد ویژه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا

توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی حتما کتاب کانادایی شو را مطالعه کنید در این کتاب هر آنچه که یک مهاجر باید بداند قرار داده ایم از آموزش ثبت نام مهاجرت در سایت سازمان مهاجرتی کانادا گرفته تا نکات طلایی استخدامی مخصوص مهاجران یرانی و نحوه کرایه منزل با کم ترین هزینه ممکن و…

برای دانلود این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود کانادایی شو

کار در کانادا برای ایرانیان : کانادا یک کشور وسیع و مهاجر پذیر است کشور کانادا در طول 15 سال گذشته بیش ترین میزان مهاجرت را به خود اختصاص داده است و متاسفانه در چند سال گذشته شرایط استخدامی برای مهاجران تحصیل کرده سخت تر شده است و مهاجران نباید توقع داشته باشند کاری هم سطح شغل قبلیشان پیدا کنند
کانادا دارای استان ها و قلمرو های مختلف است و هر استانی برنامه خاصی برای استخدام مهاجرین دارد .
به طور میانگین از هر چهار مهاجر تحصیل کرده فقط یک نفر می تواند در شغل مناسب مشغول به کار شود معمولا کارفرمایان کانادایی سخت راضی می شوند با مهاجرین تازه وارد همکاری کنند و همچنین مهاجرین تمایل دارند سخت کار کنند و اینکه یک کار قابل اطمینان یابند .

کار در کانادا برای ایرانیان موانع استخدام برای مهاجران ایرانی به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. عدم تجربه کار در کانادا بزرگترین چالش برای استخدامی تازه واردان است
 2. . کارفرمایان کانادایی بسیاری از مدارک تحصیلی و حرفه ایی مربوط به خارج از کانادا را معتبر نمی دانند حتی در برخی از رشته ها نیز قانون اجازه استفاده مدرک غیر کانادایی برای کار نمی دهد
 3. . تسلط بر زبان

در این قسمت قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه جز یک چهارمی باشید که استخدام می شوند .
برخلاف مواردی که گفته شد در برخی مشاغل مهاجران شانس بیشتری نسبت به کانادایی ها برای استخدام شدن دارند از جمله :

 •  شرکت های بین المللی که در خارج از کانادا نیز فعالیت دارند
 •  شرکت هایی که به قشر خاصی از مردم خدمات می دهند ( مانند شرکت هایی که به ایرانیان مقیم کانادا خدمات خاص می دهند )
 •  شرکت هایی که با ساعات کاری زیاد به دنبال پرداخت دستمزد کم تر از حد نرمال هستند
  اگر تجربه کار در کانادا ندارید و به دنبال شغل خوب می گردید در بین هزاران هزار آگهی به دنبال شغل هایی باشید که یکی از شرایط زیر را داشته باشند :
 •  شرکت در خاورمیانه یا ایران فعالیت داشته باشد
 •  خدمات به ایرانیان بدهد
 • نیاز به فردی داشته باشد که به زبان فارسی مسلط است

اگر بتوانید شرکتی را پیدا کنید که یکی از 3 ویژگی بالا را داشته باشد به راحتی می توانید استخدام شوید .
راه دیگری که برای تازه واردین وجود دارد این است که به طور داوطلبانه چند ماهی برای شرکتی کار کنند تا سابقه کار ایجاد شود بعد از آن به دنبال کار مناسب تر بگردد

کار در کانادا برای ایرانیان
کار در کانادا برای ایرانیان

کار در کانادا برای ایرانیان بخش دوم 

برای اینکه بتوانید در شغل ایده آل خود استخدام شوید حتما ادامه این قسمت را با تمرکز ویژه بخوانید ( کار در کانادا برای ایرانیان )
بیشترین نیروی کار کانادایی در بخش خدمات مشغول هستند و سهم بخش تولید درصد کمی است . بیش از نصف مهاجرین را افراد بین 22 تا 44 سال تشکیل می دهند و طبیعی است که همه آنها به دنبال یافتن شغل برای امرار معاش خود باشند. نرخ بیکاری در کانادا کم تر از 10% ( تک رقمی ) است
به هر حال می توان گفت بزرگترین مشکل هر تازه واردی یافتن شغلی است که او را در مقابل هزینه های بالای اقامت تأمین نماید. باید آماده باشید که در ابتدای اقامت در کانادا از جایگاه فردی و شغلی خود در ایران پایین بیایید و صرفا به کسب درآمد فکر کنید. کسی هم به شما خرده نمی گیرد.

این مطلب را از دست ندهید : مهاجرت به کانادا از طریق کار

کار در کانادا برای ایرانیان مراحل یافتن کار:

 •  تسلط بر زبان
 •  استفاده از سایت های کاریابی کانادا
 •  تهیه رزومه
 •  بررسی سایت های اینترنتی کاریابی و ارسال رزومه
 •  شرکت در مصاحبه استخدامی
 •  شرکت در نمایشگاه های کاریابی به همراه رزومه
 •  استفاده از موسسات کاریابی

به جز تقویت زبان که اساسی ترین مرحله است سایر موارد را آموزش می دهیم .
قبل از هر چیز شما هر کاری که بخواهید در کانادا انجام دهید باید به زبان مسلط باشید و بتوانید به راحتی با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید .
بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است.حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

کار در کانادا برای ایرانیان تقویت زبان:

کار در کانادا مانند کار در بلژیکو سایر کشور های غربی نیاز به تسلط زبان دارد دانش بالای زبان بزرگترین اعتماد به نفس را به شما در زمینه یافتن شغل می دهد. توصیه می شود اگر به زبان خود اطمینان ندارید هر چه سریعتر در دوره های رایگان تقویت زبان شرکت کنید تا با اطمینان به جستجو بپردازید.
بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است.حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

کار در کانادا برای ایرانیان مراحل مقدماتی :

 • در کانادا مراسم ها و نمایشگاه های مختلفی بر پا می شود اگر بتوانید در یکی دو مورد به صورت داوطلبانه شرکت و فعالیت کنید و جز سوابق خود بیاورید بسیار تاثییر گذار است
 •  همچنین برخی از شرکت ها داوطلب می گیرند و داوطلبان بدون دریافت هزینه یا با هزینه بسیار کم پروژه ایی را انجام می دهند برای اخذ سابقه کار در کانادا کار داوطلبانه حتما پیشنهاد می شود .

در کانادا به افراد زیادی بر می خورید که در طول یک روز تعداد زیادی رزومه به جاب پستهای مختلف ارسال کرده اند و در نهایت می بینند که پس از گذشت حدودا شش ماه شاید برای هزار شرکت اپلای کرده باشند درحالیکه از هیچ کدام Interview نگرفته اند.
دلیل شکست این است که یک رزومه را برای هزاران شرکت ارسال می کنند حتما باتوجه به شرکت مورد نظرتان رزومه ارسال نمایید .
 کار در کانادا برای ایرانیان تهیه رزومه

جهت دریافت آموزش حرفه ایی کاریابی در کانادا کتاب کانادایی شو را مطالعه کنید 

کار در کانادا برای ایرانیان
کار در کانادا برای ایرانیان

کار در کانادا برای ایرانیان تخصص نه مدیریت:
بسیاری از ایرانیان سوابق درخشانی در پست های مدیریتی داخل کشور دارند، بطوریکه چندین فرد متخصص در رشته های گوناگون، زیر دست آنان کار می کنند. باید توجه داشت، در کانادا، از یک مهاجر انتظار مدیریت ندارند. اینجا باید متخصص باشید نه مدیر!
مثلا اگر یک شرکت رایانه ای را می چرخانید یا مدیر یک پروژه هستید، اینجا دیگر باید آستین ها را بالا بزنید و همانند یک کارشناس کار کنید. بنابراین باید جزئیات کار در رشته خود را بدانید.

این مطلب را حتما بخوانید : مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

کار در کانادا برای ایرانیان تخصص نه سابقه کار:
در ایران ما چندین جای مختلف کار کردیم و اکثرا در رده های خوب. اینجا اول از توانایی شما می پرسند بعد سابقه کار. پس انتظار نداشته باشید سابقه کار غنی شما کمکی برایتان باشد. باید توانایی های خودتان را با نیاز کارفرما هماهنگ کنید. گذشته خود را فراموش کنید . اینجا یک فرد جدید هستید و باید آزمایش شوید.

کار در کانادا برای ایرانیان استانداردهای کانادایی:
مدرک تحصیلی و سابقه کار شما هر چه باشد، باید برای یافتن کار در اینجا، توانایی های خود را مطابق استانداردهای شغلی کانادا تنظیم کنید. اگر رشته شما نیاز به مجوز (License) دارد ، باید از همین الان به دنبال اخذ آن باشید، منابع لازم را تهیه کنید و امتحانات مربوطه را اگر امکانش باشد، بگذرانید.

 

پیشنهاد ویژه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا

توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی حتما کتاب کانادایی شو را مطالعه کنید در این کتاب هر آنچه که یک مهاجر باید بداند قرار داده ایم از آموزش ثبت نام مهاجرت در سایت سازمان مهاجرتی کانادا گرفته تا نکات طلایی استخدامی مخصوص مهاجران یرانی و نحوه کرایه منزل با کم ترین هزینه ممکن و…

برای دانلود این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود کانادایی شو

دیدگاهتان را بنویسید

68 + = 76