پیدا کردن شغل در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا – بهترین روش پیدا کردن کار در کانادا چیست ؟

پیدا کردن کار در کانادا :

منبع مطلب ” پیدا کردن کار در کانادا ” کتاب کانادایی شو است .

پیدا کردن کار در کانادا 

مهاجرت به کانادا و پیدا کردن کار در کانادا :
پیدا کردن کار در کانادا : کانادا یک کشور وسیع و مهاجر پذیر است کشور کانادا در طول 15 سال گذشته بیش ترین میزان مهاجرت را به خود اختصاص داده است و متاسفانه در چند سال گذشته شرایط استخدامی برای مهاجران تحصیل کرده سخت تر شده است و مهاجران نباید توقع داشته باشند کاری هم سطح شغل قبلیشان پیدا کنند
کانادا دارای استان ها و قلمرو های مختلف است و هر استانی برنامه خاصی برای استخدام مهاجرین دارد .
به طور میانگین از هر چهار مهاجر تحصیل کرده فقط یک نفر می تواند در شغل مناسب مشغول به کار شود معمولا کارفرمایان کانادایی سخت راضی می شوند با مهاجرین تازه وارد همکاری کنند و همچنین مهاجرین تمایل دارند سخت کار کنند و اینکه یک کار قابل اطمینان یابند .

موانع استخدام برای مهاجران به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. عدم تجربه کار در کانادا بزرگترین چالش برای استخدامی تازه واردان است
 2.  کارفرمایان کانادایی بسیاری از مدارک تحصیلی و حرفه ایی مربوط به خارج از کانادا را معتبر نمی دانند حتی در برخی از رشته ها نیز قانون اجازه استفاده مدرک غیر کانادایی برای کار نمی دهد
 3. تسلط بر زبان

در این قسمت قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه جز یک چهارمی باشید که استخدام  می شوند .
با توجه به مواردی که گفته شد در برخی مشاغل مهاجران شانس بیشتری نسبت به کانادایی ها برای استخدام شدن دارند

 •  شرکت های بین المللی که در خارج از کانادا نیز فعالیت دارند
 •  شرکت هایی که به قشر خاصی از مردم خدمات می دهند ( مانند شرکت هایی که به ایرانیان مقیم کانادا خدمات خاص می دهند )
 •  شرکت هایی که با ساعات کاری زیاد به دنبال پرداخت دستمزد کم تر از حد نرمال هستند
  اگر تجربه کار در کانادا ندارید و به دنبال شغل خوب می گردید در بین هزاران هزار آگهی به دنبال شغل هایی باشید که یکی از شرایط زیر را داشته باشند :
 •  شرکت در خاورمیانه یا ایران فعالیت داشته باشد
 •  خدمات به ایرانیان بدهد
 •  نیاز به فردی داشته باشد که به زبان فارسی مسلط است
  راه دیگری که برای تازه واردین وجود دارد این است که به طور داوطلبانه چند ماهی برای شرکتی کار کنند تا سابقه کار ایجاد شود بعد از آن به دنبال کار مناسب تر بگردد
  برای اینکه بتوانید در شغل ایده آل خود استخدام شوید حتما ادامه این قسمت را با تمرکز ویژه بخوانید
  بیشترین نیروی کار کانادایی در بخش خدمات مشغول هستند و سهم بخش تولید درصد کمی است . بیش از نصف مهاجرین را افراد بین 22 تا 44 سال تشکیل می دهند و طبیعی است که همه آنها به دنبال یافتن شغل برای امرار معاش خود باشند. نرخ بیکاری در کانادا کم تر از 10% ( تک رقمی ) است
  به هر حال می توان گفت بزرگترین مشکل هر تازه واردی یافتن شغلی است که او را در مقابل هزینه های بالای اقامت تأمین نماید. باید آماده باشید که در ابتدای اقامت در کانادا از جایگاه فردی و شغلی خود در ایران پایین بیایید و صرفا به کسب درآمد فکر کنید. کسی هم به شما خرده نمی گیرد.

مراحل پیدا کردن کار در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا
پیدا کردن شغل در کانادا
 •  تسلط بر زبان
 •  تهیه رزومه
 • استفاده از سایت های کاریابی کانادا
 •  بررسی سایت های اینترنتی کاریابی و ارسال رزومه
 •  شرکت در مصاحبه استخدامی
 • شرکت در نمایشگاه های کاریابی به همراه رزومه
 •  استفاده از موسسات کاریابی

پیدا کردن کار در کانادا : به جز تقویت زبان که اساسی ترین مرحله است سایر موارد را آموزش می دهیم .
قبل از هر چیز شما هر کاری که بخواهید در کانادا انجام دهید باید به زبان مسلط باشید و بتوانید به راحتی با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید .
بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است.حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

پیدا کردن کار در کانادا تقویت زبان:

پیدا کردن کار در کانادا : دانش بالای زبان بزرگترین اعتماد به نفس را به شما در زمینه یافتن شغل می دهد. توصیه می شود اگر به زبان خود اطمینان ندارید هر چه سریعتر در دوره های رایگان تقویت زبان شرکت کنید تا با اطمینان به جستجو بپردازید.
بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است.حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

پیدا کردن کار در کانادا مراحل مقدماتی :

 • در کانادا مراسم ها و نمایشگاه های مختلفی بر پا می شود اگر بتوانید در یکی دو مورد به صورت داوطلبانه شرکت و فعالیت کنید و جز سوابق خود بیاورید بسیار تاثییر گذار است
 •  همچنین برخی از شرکت ها داوطلب می گیرند و داوطلبان بدون دریافت هزینه یا با هزینه بسیار کم پروژه ایی را انجام می دهند برای اخذ سابقه کار در کانادا کار داوطلبانه حتما پیشنهاد می شود .
  در کانادا به افراد زیادی بر می خورید که در طول یک روز تعداد زیادی رزومه به جاب پستهای مختلف ارسال کرده اند و در نهایت می بینند که پس از گذشت حدودا شش ماه شاید برای هزار شرکت اپلای کرده باشند درحالیکه از هیچ کدام Interview نگرفته اند.

برای دریافت اطلاعات تخصصی تر و آموزش جامع پیدا کردن کار در کانادا کتاب کانادایی شو را دانلود کرده و بخش کاریابی را با دقت مطالعه کنید 

جهت دانلود کتاب کانادایی شو بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود کانادایی شو

پیدا کردن شغل در کانادا
پیدا کردن شغل در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

− 1 = 1