پرورش زالو

پرورش زالو

پرورش زالو

پرورش زالو در این مطلب راجع به تغذیه زالو در کارگاه می پردازیم . در هر یک از روشهای پرورش زالو تغذیه زالو متفاوت است به طور مثال در پرورش زالو در فضای باز از حیواناتی مانند مارماهی و گربه ماهی که به طور فراوان یافت می شوند برای تغذیه زالو استفاده می کنند.

وب سایت پرورش در تمامی زمینه های راه اندازی کسب و کار می توان یک مرجع به حساب آورد برخی از آموزش های این وب سایت عبارت اند از :

منبع این مطلب نیز وب سایت پرورش است

پرورش زالو
پرورش زالو

کشورهای مانند چین و مالزی از این روش تغذیه زالو استفاده می کنند. این روش تغذیه به این صورت
است که ابتدا این حیوانات را کشته و سپس در سکوی محل پرورش زالو قرار می دهند که پس از مدتی
زالوها به آن می چسبند و از خون آنها تغذیه می کنند. . یکی دیگر از راههای تغذیه زالو در فضای باز استفاده از حیواناتی مانند قورباغه است. به طوری که با رها کردن قورباغه ها در محیط پرورش زالو یک غذای طبیعی برای زالوها فراهم می شود و زالوها می توانند به طور مداوم از خون قورباغه تغذیه کنند.

روشهای فوق برای تغذیه زالو مخصوص پرورش زالو در فضای باز می باشد اما از آنجایی که همیشه پرورش زالو در فضای باز انجام نمی شود و در بیشتر موارد محدودیت فضای باز وجود دارد عده ی زیادی به پرورش زالو در محیط هایی مانند ظروف شیشه ای و یا آکواریوم می پردازند که در این شیوه پرورش زالو روش تغذیه کمی با روشهای فضای باز متفاوت است. . در این شرایط برای تغذیه زالو از خون تازه حیواناتی مانند گاو و یا خرگوش و موش استفاده می شود ولی باید دقت داشت که خون استفاده شده باید از حیوانات سالم تهیه شده باشد. در کشورهایی مانند روسیه و آلمان بیشتر از این روش تغذیه زالو استفاده می شود.

در کشورهایی همچون روسیه و آسیای میانه و آلمان برای پرورش زالو در مقیاس صنعتی، از خون تازه
گاو که از کشتارگاهها تهیه می شود استفاده می شود. . این خون بایستی از حیوانات سالم تهیه شده باشد.

خون تازه سالم، بهترین ماده غذایی جهت تغذیه زالوها می باشد. در مراکز تحقیقاتی جهت تغذیه زالوی
طبی از خون موش و خرگوش نیز استفاده می شود.

تغذیه زالو برحسب نوع استفاده

اگر هدف از پرورش زالو فروش زالو به مراکز زالودرمانی مثل اتاقهای جراحی باشد، بایستی زالو را به مقدار کم تغذیه کرد تا فقط به اندازه متوسط برسد. . شش ماه بعد از رشد زالوها آنها را تغذیه و به مدت حداقل سه ماه در دمای ۱۵-۵ بدون تغذیه نگهداری می کنند تا گرسنه بمانند و جهت زالواندازی آماده شوند. . در کل برای زالوانداختن چه زالوی کوچک باشد چه زالوی بزرگ بایستی زالوها گرسنه باشند. در زالواندازی در ناحیه صورت، از زالوهای کوچک گرسنه استفاده می کنند.

در هنگام خرید زالو باید به اندازه و بهداشتی بودن زالوها برای زالودرمانی توجه کرد. . اگر هدف فرآوری زالو باشد، بایستی هر دو ماه یک بار به طور متوسط تغذیه شوند تا به اندازه و وزن مورد نظر برسند. . اگر هدف تکثیر زالو باشد، بایستی زالوهای رشد یافته در این موقعیت با خون تازه به طور کامل تغذیه شوند تا آماده زادآوری شوند.

تغذیه زالوها بایستی حداقل دو ماه قبل از جفتگیری باشد. در غیر این صورت شاهد تداخل در هضم غذا و جفتگیری خواهیم بود که منجر به تلفات خواهد شد. . همچنین در فاصله بین جفتگیری و پیله گذاری نیز نباید تغذیه زالوها انجام شود

تاکنون گونه های بسیار زیادی از زالوها شناخته شده اند که هر کدام عادت غذایی خاص خود را دارند.
به طور مثال اکثر زالوهای گونه هیدرونیده خون خوار است و از خون شکار خود تغذیه می کند. . البته نحوه شکار کردن غذای زالو و همچنین تغذیه زالو ها با توجه به گونه هایشان متنوع است. . برای ورود به هر شغلی شایسته است با دانش و آگاهی و تخصص لازم به آن حرفه وارد شد. پرورش
زالو نیز از این قاعده مستثنی نیست. پرورش و فروش زالو شغلی ضریب سوداوری بالا است. برای پرورش زالو به طور صحیح که مناسب برای فروش باشد باید نکاتی را هنگام پرورش رعایت کرد. که
تغذیه زالو یکی از مهم ترین نکات است.

تغذیه و شرایط پرورش زالو در تولید مثل و تعداد پیله ها و جنین ها تاثیر می گذارد. بنابراین کسانی که اقدام به شغل پرورش زالو کرده اند ابتدا باید از تمامی موارد مانند تغذیه زالو ها ، تولید مثل زالو و همچنین تکثیر آنها آگاهی و دانش لازم را داشته باشند تا بتوانند با پرورش زالو و تکثیر آن و فروش زالو سود مورد انتظار را کسب کنند. . با پرورش اصولی و صحیح زالو ها و توليد زالوی مناسب نباید نگران خرید زالو از سمت متقاضیان بود.

چرا که امروزه با توجه به خواص فراوان کشف شده از زالو و فرآورده های زالو روز به روز به تعداد متقاضیان خرید زالو افزوده می شود. . از عمده خریداران زالو می توان به شرکت های
داروسازی و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

هضم کردن غذا در زالو ها 

زالوها خون را به سرعت جذب نمی کنند و مقدار کمی از آنزیمهای هضمی خودشان تولید می کنند اما در عوض ، بر آنزیم های تولید شده توسط فلور میکروبی هم سفرگان داخلی، تکیه می کنند. . زالوها دارای باکتری هایی در روده هستند که آنزیم های خاصی را تولید می کنند به جز آنزیم های درون زا که در همه زالوهای مطالعه شده يافت شده است و باکتری هایی هم سفره که گونه های خاصی دارند، آنزیم های تخصصی تولید می کنند. . زالوهای خونخوار مانند زالوی هیرودومدیسینالیس ، یک گونه باکتری به نام آئروموناس هیدروفيلا را در خود دارد که دو وظیفه مهم آن عبارتند از: . این باکتری یک ماده آنتی بیوتیکی ترشح می کند که از رشد سایر باکتری های ممانعت کرده و به دنبال آن تجزیه خون را که به مدت طولانی در سیستم گوارش آنها باقی می ماند به تعویق می اندازد.
. این باکتری واجد مواد آنزیمی است که نقش مهمی در هضم و جذب مواد غذایی زالو ایفا می کنند. به نظر می رسد بخشی از نیاز ویتامینی زالوها به کمک باکتری های روده آنها تامین می شود که مصداق دقیقی از رابطه همسفرگی داخلی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت پرورش مراجعه نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

62 − 61 =