مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

در این بخش از وب سایت (( مهاجرت به دات کام )) قصد داریم شما را با هرآنچه نیاز است برای مهاجرت به کانادا بدانید، آشنا کنیم و توضیحات کاملی ارائه کنیم. کتاب (( کانادایی شو )) را حتما مطالعه بفرمایید.

دانلود کانادایی شو راهنمای مهاجرت به کانادا PDF

محتوا پنهان

مقدمه ای درمورد مهاجرت به کانادا

در حال حاضر می توان گفت کانادا کشوری است که به رویای مهاجران بسیاری تبدیل شده است. این کشور به دلیل مساحت زیاد و جمعیت کمی که دارد قوانین مهاجرت تقریبا آسانی برای مهاجران در نظر گرفته است.

به طوری که این کشور دارای بالاترین نرخ پذیرش مهاجر در میان کشورهای توسعه یافته می باشد به طوری که در سال ۲۰۱۸ کشور کانادا ۳۱۰ هزار مهاجر را پذیرفته که رقم بسیار بالایی می باشد.

می توان گفت ۵۷ درصد از این مهاجران به عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت کرده اند و باقی آنها کسانی بودند که به خانواده خود در کانادا پیوستند و یا پناهندگان به این کشور بوده اند.

در این مقاله سعی کرده ایم مطلب جامع و کاملی در مورد مهاجرت به کانادا، شرایط مهاجرت، راه های مهاجرت و هزینه های مهاجرت به این کشور را تهیه کنیم تا کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بتوانند با چشمی باز و اطلاعاتی کامل برای مهاجرت خود تصمیم بگیرند.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

0 تا 100 مهاجرت به کانادا

 1. چگونه می توان به کانادا مهاجرت کرد؟
 2. آیا می توان با روشی آسان و با هزینه حداقل به این کشور مهاجرت کرد؟
 3. بعد از مهاجرت به کانادا چه چیزی در انتظار ماست؟

برای مهاجرت به کانادا در ابتدا می بایست هدف خود از مهاجرت را مشخص کنید.

آیا می خواهید به عنوان یک توریست به کشور کانادا سفر کنید، یا تمایل دارید به طور دائم در این کشور به تحصیل، کار و زندگی بپردازید.

در واقع می توان گفت تمامی ویزاها در ابتدا نوعی ویزای موقت می باشند.

به طور مثال کسانی که ویزای تحصیلی دریافت می کنند تنها تا پایان یافتن مدت زمان تحصیل خود می توانند در کانادا باقی بمانند و در صورتی که بخواهند اقامت خود را دائم کنند باید از راه های دیگری این کار را انجام دهند.

برای مهاجرت به کانادا می توان از روش های بسیاری از جمله مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج، و … اقدام کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند در صورتی که مدت زمان تحصیل آنها در کانادا بیشتر از ۶ ماه باشد به ویزای تحصیلی معتبر و مجوز تحصیلی احتیاج خواهند داشت.

توصیه می کنیم مطلب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را مطالعه بفرمایید.

اما در صورتی که بخواهند برای دوره های ۶ ماهه زبان به این کشور سفر کنند نیازی به داشتن ویزای تحصیلی نخواهند داشت و می توانند با استفاده از ویزای توریستی نیز در این دوره ها شرکت کنند.

برای تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های کانادا در ابتدا می بایست از یکی از مدارس و یا دانشگاه های این کشور نامه پذیرش دریافت شود و بعد از داشتن نامه پذیرش برای ویزای تحصیلی اقدام شود.

افراد برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا و دریافت ویزای تحصیلی می بایست مهارت و توانایی کافی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشند.

یکی از مسائل بسیار با اهمیت در زمینه اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا عدم وجود فاصله زیاد بین مقاطع تحصیلی دانشجو می باشد.

دو مطلب مرتبط زیر را نیز میتوانید مطالعه کنید:

صفر تا صد مهاجرت کاری به کانادا

کار در کانادا یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران ماهر خارجی از سراسر جهان می باشد. هر ساله نزدیک به ۲۰۰ هزار کارگر ماهر خارجی برای دریافت مجوزهای موقت کار در کانادا اقدام می کنند.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

برای دریافت ویزای کاری و گرفتن اقامت دائم از این طریق چند روش وجود دارد.

یکی از روش های داشتن جاب آفر از سوی کارفرمایی در کانادا می باشد که از این طریق افراد می توانند درخواست ویزای کاری داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر مطلب جاب آفر کانادا را بخوانید.

روش دیگر از طریق ثبت نام در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری است.

در این سیستم افراد با توجه به تحصیلات و سابقه کاری خود امتیاز به دست می آورند و در صورت به دست آوردن امتیاز بالا می توانند واجد شرایط یکی از شغل های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باشند.

روش دیگر از طریق ویزای کارگر ماهر کانادا می باشد که کسانی که دارای مهارت های خاص در یک شغل باشند می توانند برای این ویزا درخواست دهند. که هر استان کانادا برنامه اسکیل ورکر خاص خود را دارد و امتیازبندی هر استان با استان دیگر متفاوت می باشد.

مطلب مرتبط مهاجرت به کانادا از طریق کار نیز مطالعه بفرمایید.

 

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

هر یک از روش های مهاجرتی شرایط خاص خود را دارند.

اما از مهم ترین شرایطی که تقریبا در تمامی روش های مهاجرتی از اهمیت یکسانی برخوردار می باشند شرایطی مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، سابقه کار و میزان سرمایه می باشد.

برخی از این موارد در بعضی روش های مهاجرتی با اهمیت تر و در بعضی روش ها کم اهمیت تر هستند.

البته همانطور که گفته شد شرایط های دیگری نیز لحاظ می شوند.

به طور مثال برای مهاجرت تحصیلی به کانادا سن افراد اهمیت ویژه ای دارد؛ در صورتی که در روش سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت از این طریق سن افراد اهمیت کمتری خواهد داشت و مسئله مهم میزان سرمایه افراد خواهد بود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

می توان گفت یکی از اهداف اصلی سازمان مهاجرت کانادا، جذب نیروهای متخصصی است که باعث رشد و پیشرفت اقتصادی کانادا شوند.

نیروهای متخصص می توانند با توجه به مهارتی که دارند به راحتی اقامت کانادا را به دست آورند.

افرادی که قصد دارند از طریق تخصص به کانادا مهاجرت کنند چندین گزینه را با توجه به شرایط خود می توانند انتخاب کنند.

به طور مثال می توانند از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال اقدام کنند که مختص کسانی است که دارای سابقه کار در حوزه های خاصی هستند و قصد اقامت در هر یک از استان ها و مناطق کانادا به غیر از کبک را دارند.

یا می توانند از طریق برنامه نیروی متخصص کبک اقدام نمایند که مختص افرادی است که قصد مهاجرت و کار در استان کبک را دارند.

و یا افراد می توانند از طریق برنامه نیروی متخصص استانی کانادا اقدام نمایند که این استان ها برای کسانی که قصد کار و زندگی در آن منطقه را داشته باشند برنامه های کاری ویژه ای ایجاد کرده اند.

در بسیاری از موارد گفته شده فرد می بایست دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرما در یکی از استان های کانادا باشد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت از این طریق می توان از سه روش استفاده کرد که عبارتند از:

 1. مهاجرت از طریق برنامه های سرمایه گذاری در استان های کانادا
 2. مهاجرت از طریق خوداشتغالی
 3. مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کارآفرینی

مبلغی که متقاضیان می بایست برای سرمایه گذاری در کانادا در اختیار داشته باشند با توجه به نوع برنامه مهاجرتی متفاوت می باشد اما معمولا مبلغی حدود ۱ ملیون دلار کانادا مورد نیاز می باشد.

برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا افراد می بایست حداقل دارایی خالص مورد نیاز خود را به اثبات برسانند. که این مبلغ با توجه به برنامه های مهاجرتی متفاوت است و حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا می باشد.

این افراد می بایست حداقل ۲ سال سابقه مدیریت در کسب و کار خود را داشته باشند و قصد سرمایه گذاری یا خرید بیزنس در یکی از کسب و کارهای خدماتی و یا تولیدی را داشته باشند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در صورتی که شخصی با فردی که دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشد ازدواج نمایند می تواند جهت اقامت دائم کانادا درخواست نماید.

شخصی که می خواهد همسرش را برای مهاجرت به کانادا معرفی نماید می بایست یک سری شرایط هایی داشته باشد.

به طور مثال این زوج می بایست به طور رسمی ازدواج کرده باشند و با مدارک معتبر ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی می باشد.

شخصی که دارای اقامت و یا شهروندی کانادا می باشد در واقع اسپانسر همسر خود می باشد و می بایست تمکن مالی خود را به اثبات رساند.

متقاضیانی که قصد اسپانسر نمودن همسر خود را دارند می بایست به همراه همسر خود به مدت حداقل ۲ سال، از روزی که همسر اقامت دائم کانادا را دریافت میکند، در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند.

شخص اسپانسر می بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

راه ها و روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

در واقع می توان چنین گفت که بیش از ۵۰ برنامه و روش مهاجرتی برای رفتن به این کشور وجود دارد که هر شخص نسبت به شرایط و هدفی که دارد می تواند از طریق یکی از این برنامه ها اقدام کند.

از بین این روش ها می توان به روش های پرطرفداری چون مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق استارتاپ، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ، مهاجرت از طریق جاب آفر و مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

نکته قابل توجه این است که خرید ملک در کانادا به منظور اخذ اقامت دائم و یا شهروندی این کشور نمی باشد. و این کار تنها به منزله راه انداختن کسب و کار و یا کسب درآمد از ملک خود می باشد.

به افرادی که مقیم کشور کانادا نباشند و بخواهند در این کشور ملکی خریداری کنند وام مسکن تعلق خواهد گرفت. اما گرفتن وام نیز شرایط خاص خود را دارد.

با اینکه خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود، اما می توان به طور قطع اینگونه بیان کرد که بزرگترین مزیت خرید ملک در کانادا این است که باعث افزایش امکان اقامت شخص در این کشور می شود و باعث می شود این فرد راحت تر بتواند کارهای مربوط به کسب اقامت دائم خود را از روش های دیگر به سر انجام برساند.

پس بهتر است که افراد از طریق ویزاهای تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا نسبت به گرفتن اقامت دائم خود اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا مختص کارآفرینان اتباع خارجی می باشد که بتوانند ایده ای نو و خلاقانه ارائه دهند و کسب و کاری در کانادا راه اندازی کنند که قبلا در کانادا وجود نداشته و یا اگر وجود داشته طرح آنها در جهت توسعه و پیشرفت طرح قبلی ارائه شده باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

برای واجد شرایط بودن برای ویزای استارتاپ لازم است که افراد ۴ شرط ویژه را داشته باشند:

 1. این افراد می بایست طرح و شغل پیشنهادی مناسب و خلاقانه ای داشته باشند.
 2. نامه حمایت یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشند.
 3. دارای مهارت و توانایی کافی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی باشند.
 4. جدا از هزینه های راه اندازی کسب و کار خود تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده را در کانادا داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

در صورتی که فردی دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته باشد می تواند اسپانسر همسر، پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ، فرزندان وابسته و سایر افراد واجد شرایط باشد و برای آنها تحت برنامه کلاس خانوادگی درخواست اقامت دائم کانادا را داشته باشد.

همانطور که گفته شد از شرایط اسپانسرشیپ بودن داشتن سن بالای ۱۸ سال، داشتن اقامت دائم و یا شهروندی کانادا و توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه های فرد اسپانسر شونده تا زمانی مشخص می باشد.

در چه شرایطی نمی توان برای اسپانسرشیپ بودن اقدام کرد؟

 1. در صورتی که فرد اسپانسر قبلا تعهدی داده و به آن عمل نکرده باشد.
 2. در صورتی که فرد مرتکب جرمی شده باشد.
 3. در صورتی که قبلا فردی را اسپانسر کرده باشد و آن فرد از دولت کانادا درخواست کمک هزینه مالی کرده باشد.
 4. و یا در صورتی که فرد اسپانسر کننده کمک خرجی فرزندی را نداده باشد نمی تواند برای فرد جدیدی اسپانسر شود.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از راه هایی که می تواند افراد را به اقامت دائم کانادا برساند داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر و یا جاب آفر از کارفرمایی در کشور کانادا می باشد.

اما در صورتی که کارفرمایی بخواهد شخصی خارجی را برای کار در کانادا استخدام نماید، در ابتدا می بایست ثابت کند که هیج شخص کانادایی و یا مقیم کانادا برای این شغل مناسب نبوده و به همین دلیل وی می خواهد از فردی خارجی برای این پست استفاده کند.

در صورتی که کارفرما بتواند شخص خارجی را پیدا کند نیز باید ثابت کند چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است که سایر متقاضیان کانادایی دارای آن صلاحیت ها نمی باشند.

در صورتی که شخص خارجی دارای شغل هایی در طبقه بندی مشاغل:

 1. سطوح ۰ (مدیریتی)
 2. سطوح A (مشاغل در سطح کارشناسی )
 3. سطوح B (مشاغل در سطح سرپرستی، فنی و یا صنعتی)

فعالیت نموده باشد و بتواند با داشتن پیشنهاد کاری بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز به دست آورد می تواند از این طریق برای دریافت اقامت دائم خود درخواست دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری در واقع سیستمی است که افراد می توانند از طریق آن شرایط و مهارت های خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

برنامه اکسپرس اینتری یا ورود سریع به بازار کار کانادا کمک می کند تا بهترین و ماهرترین افراد را جذب نماید و از این طریق باعث رشد و پیشرفت اقتصاد کانادا می شود.

همچنین باعث می شود برنامه مهاجرت به کانادا با روشی کامل نوین و الکترونیکی انجام شود، به استان های کانادا اجازه می دهد که نیروی مورد نیاز خود را بر اساس بازار کار خود جذب نمایند.

این برنامه می تواند سریع ترین روش برای جذب مهاجر و ورود با کانادا باشد.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سیستم ورود سریع را دارند می توانند از طریق یکی از روش ها از جمله برنامه نیروی متخصص فدرال، برنامه نیروی فنی و حرفه ای کانادا و برنامه تجربه کانادایی اقدام کنند.

در سیستم اکسپرس اینتری به عوامل و مواردی مانند:

 • سن
 • ملیت
 • میزان تحصیلات
 • سابقه کاری
 • داشتن پیشنهاد شغلی معتبر

امتیاز داده خواهد شد.

در مرحله اول امتیاز گیری این سیستم افراد می بایست حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را به دست آورند. در کتاب کانادایی شو میتوانید راهنمای ثبت نام و کار با سیستم اکسپرس اینتری را یاد بگیرید.

راه های مهاجرت به کانادا

همانگونه که تا کنون مطالعه کردید راه های گوناگونی برای مهاجرت به کانادا و شرایط های مختلفی مثال زده شد.

اما معمولا افراد به دنبال راه های آسان و کم دردسر و به طور قطع راه های کم هزینه برای مهاجرت به کانادا می باشند.

 • آیا راهی وجود دارد که بتوان با هزینه ای کم به کانادا مهاجرت کرد؟
 • آیا روش مهاجرتی وجود دارد که بدون داشتن مدرک زبان بتوان از آن استفاده کرد و اقامت کانادا را به دست آورد؟

راه های مهاجرت به کانادا با هزینه کم

مهاجرت به کانادا

در واقع نمی توان گفت که روش مهاجرتی وجود دارد که هزینه بسیار کمی داشته و به راحتی می توان از طریق آن اقدام کرد و اقامت کانادا را به دست آورد.

اما روش هایی وجود دارند که نسبت به برخی روش های دیگر از هزینه های کمتری برخوردار می باشد.

به طور مثال داشتن هر نوع پیشنهاد کاری در کانادا و دریافت اقامت از این طریق می توان راهی کم هزینه برای افراد باشد. زیرا با داشتن پیشنهاد شغلی دیگر نگران درآمد خود در کشور کانادا نمی باشد.

یکی دیگر از روش های کم هزینه می تواند داشتن همسر و یا نامزد کانادایی باشد.

در این صورت همسر و یا نامزد کانادایی می بایست در صورت نیاز تمامی هزینه های مربوطه را بر عهده گیرد.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی نیز می تواند روشی کم هزینه تر از سایر روش ها باشد البته در صورتی که افراد بتوانند از مدارس و یا دانشگاه های دولتی کانادا پذیرش دریافت کنند.

راه های مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

با اینکه دولت کانادا برای دریافت ویزا از سیستم امتیاز دهی استفاده می کند و در این سیستم مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارای اهمیت ویژه ای است اما در برخی موارد افراد می توانند بدون داشتن مدرک زبان برای ویزای کانادا در خواست دهند.

برخی مدارس و دانشگاه های کانادا بدون داشتن مدرک زبان دانش آموز و یا دانشجو می پذیرند. 

به طور مثال در دبیرستان های کانادا دروس انگلیسی جز درس های اجباری است که حتما دانش آموز می بایست آن را آموزش ببیند.

پس اگر دانش آموز دارای مدرک زبان نباشد مسئله ای نیست چون در دبیرستان می تواند با توجه به سطح زبان خود دوره های آموزش زبان را بگذراند. 

راه مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

همچنین برخی دانشگاه ها در کانادا دانشجویان را بدون ارائه مدرک زبان پذیرش می کنند. البته این دانشجویان می بایست ابتدا دوره های زبان قبل از ورود به رشته های تحصیلی خود را گذرانده و بعد از کسب مهارت های لازم به تحصیل در کانادا بپردازند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا

برای کسانی که دارای سرمایه ایی قابل قبول و یا دارای ایده هایی بسیار خلاقانه در جهت راه اندازی کسب و کاری نو در کانادا می باشند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا می تواند بهترین و آسان ترین روش باشد.

البته بهترین راه مهاجرت به شرایط و میزان توانایی افراد بستگی خواهد داشت.

به طوری که در سال های اخیر بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا افرادی بوده اند که علاقمند به مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر بوده اند.

این افراد اکثرا بین ۲۸ تا ۴۰ سال می باشند و در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا دارای مهارت های بالا می باشند.

کشور کانادا نیز از نیروهای متخصص و با مهارت به شدت استقبال می کند و سعی دارد با جذب اینگونه نیروها قدم های موثری در پیشرفت کشور خود بردارد.

یکی دیگر از بهترین روش های مهاجرت، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل خواهد بود.

زیرا از یک سو افراد مطمئن خواهند بود که در یکی از بهترین مدارس و یا دانشگاه های دنیا تحصیل خواهند کرد و از سوی دیگر با تمام شدن مدت تحصیل می توانند با داشتن شغلی مناسب در این کشور اقامت دائم این کشور را به دست آورده و زندگی مرفهی داشته باشند.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

یکی از روش های سریع برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری می باشد که در این روش متقاضی در دو مرحله مورد سنجش اداره مهاجرت کانادا قرار می گیرد:

 1. در مرحله اول می بایست از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز بر اساس سن، ملیت، سابقه کاری، مدرک تحصیلی و … به دست آورد.
 2. مرحله دوم که استخر یا pool نامیده می شود نیروهای متخصص در یک صف قرار گرفته و دولت کانادا از میان این افراد برخی را انتخاب میکند.

یکی دیگر از روش های سریع مهاجرت به کانادا داشتن دعوت نامه از سوی یکی از اعضای خانواده و یا اقوام می باشد.

در صورتی که یک فرد با شخصی کانادایی و یا دارای اقامت کانادا نیز ازدواج کند می تواند در سریع ترین زمان ممکن به کانادا مهاجرت کند.

از دیگر روش های سریع برای اخذ اقامت کانادا می توان مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی و یا همان استارتاپ را نام برد.

افرادی که می خواهند از این نوع برنامه مهاجرتی در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسند می بایست خلاق و ابداع کننده باشند، توانایی ایجاد شغل برای کانادایی ها را داشته باشند و دارای توان رقابتی در سطح جهانی باشند.

قوانین مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

هر روش مهاجرتی قوانین و شرایط خاص خود را می طلبد. البته این قوانین هر ساله متناسب با نیاز های اجتماعی، اقتصادی و یا مسائل سیاسی این کشور به روز رسانی می شود.

اما معمولا قوانینی که به طور قطع می بایست رعایت شود:

 1. ارائه مدارک مورد نیاز به صورت کامل
 2. نداشتن سو سابقه
 3. تعهد داشتن و پایبند بودن به قوانین کانادا

می باشد.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

سه مورد از ارزان ترین راه های مهاجرت به کانادا را می توان

 1. مهاجرت تحصیلی
 2. مهاجرت از طریق تکفل خانوادگی
 3. مهاجرت از طریق ورود سریع

دانست.

مهاجرت از طریق سه مورد گفته شده در سطرهای بالا به طور کامل توضیح داده شده است. اما در اینجا مسئله مهم هزینه های این نوع روش های مهاجرتی می باشد.

به طور مثال هزینه درخواست برای مهاجرت از طریق خانواده و تکفل برای هر فرد ۴۷۵ دلار کانادا بوده که همانطور که می دانید یکی از ارزان ترین راه های مهاجرتی می باشد.

هزینه مهاجرت از طریق ورود سریع برای فرد متقاضی ۵۵۰ دلار کانادا، برای همسر ۵۵۰ دلار و برای هر فرزند ۱۵۰ دلار می باشد.

برای درخواست ویزای تحصیلی در ابتدا می بایست از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش دریافت کرد. هزینه اپلای برای دانشگاه های کانادا متفاوت است اما در کل می تواند بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار کانادا باشد.

اما مهم ترین هزینه مربوط به شهریه دانشگاه ها می باشد که می تواند بسته به نوع رشته و یا دانشگاه متفاوت باشد اما به طور میانگین حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال هزینه خواهد داشت.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

درواقع دولت کانادا برای صدور ویزا از یک نوع سیستم امتیاز بندی استفاده می کند.

در این سیستم در صورتی که شخص متقاضی، امتیاز حد نصاب برای اخذ ویزا را کسب نماید، آفیسر مهاجرت نمی تواند به دلایل شخصی درخواست ویزای وی را رد کند.

یکی از مهم ترین روش های اقامتی در کشور کانادا که طرفداران بسیاری نیز دارد، روش اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری می باشد.

روش اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا

این روش به صورت امتیازی می باشد و اشخاص می بایست امتیاز لازم را در این سیستم برای اخذ ویزا کسب نمایند.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا کبک

دولت کبک سالانه مهاجران زیادی را که دارای تخصص و مهارت های خاص باشند و مهارت های قابل قبولی در زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند و بتوانند در شهرهایی مانند مونترال، کبک سیتی و … زندگی کنند می پذیرد.

برای مهاجرت از این طریق افراد می بایست طبق سیستم امتیازبندی خاصی که برای افراد مجرد حداقل ۵۰ و افراد متاهل ۵۹ در نظر گرفته شده است امتیازات لازم را کسب کنند تا بتوانند پرونده مهاجرتی دریافت کنند.

امتیاز بندی نیروی متخصص کبک به شرح زیر می باشد:

 • تحصبلات: حداکثر ۲۶ امتیاز
 • رشته تحصیلی: حداکثر ۱۲ امتیاز
 • پیشنهاد شغلی: حداکثر ۱۰ امتیاز
 • سابقه کار: حداکثر ۸ امتیاز
 • سن: حداکثر ۱۶ امتیاز
 • دانش زبان: حداکثر ۲۲ امتیاز
 • داشتن فامیل در کبک: حداکثر ۸ امتیاز
 • امتیاز همسر: حداکثر ۱۷ امتیاز
 • فرزند: حداکثر ۸ امتیاز
 • تمکن مالی: ۱ امتیاز

مهاجرت به کانادا - کتاب کانادایی شو

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا اکسپرس اینتری

امتیاز بندی اکسپرس اینتری در دو مرحله انجام میگیرد. یعنی افراد در این سیستم دو بار مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. اما به طور کلی امتیاز بندی اکسپرس اینتری به شرح زیر می باشد:

 • تحصیلات: حداکثر ۲۵ امتیاز
 • سطح توانایی در انگلیسی یا فرانسوی: حداکثر ۲۸ امتیاز
 • تجربه کاری: حداکثر ۱۵ امتیاز
 • سن: حداکثر ۱۲ امتیاز
 • پیشنهاد شغلی در کانادا: حداکثر ۱۰ امتیاز
 • انطباق پذیری: حداکثر ۱۰ امتیاز

مجموع این امتیازات ۱۰۰ می باشد که حداقل امتیاز قبولی در این مرحله ۶۷ می باشد.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید می بایست از تمامی شرایط و هزینه های مربوط به هر روش مهاجرتی اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشید.

هر روش مهاجرتی هزینه متفاوتی نسبت به سایر روش ها دارد که در اینجا به برخی از این هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه مهاجرت به کانادا به پول ایران

علاوه بر هزینه های مربوط به درخواست هر نوع ویزای مهاجرتی، خرید بلیط هواپیما، معاینات پزشکی کانادا، هزینه های امرار معاش در کانادا و هزینه های وکیل مهاجرت نیز جز هزینه های مهاجرت می باشد.

همانطور که گفته شد هزینه های مهاجرت نسبت به نوع برنامه مهاجرتی متفاوت خواهد بود. از آنجایی که دلار کانادا به پول ایران متغیر است هزینه های مربوط به اخذ ویزا از طریق اکسپرس اینتری به شرح زیر خواهد بود:

 1. هزینه های مربوط به تقاضای مهاجرت اکونومی: ۱۰۴۰ دلار کانادا که شامل هزینه های رسیدگی به پرونده ۵۵۰ دلاری و حق اقامت دائمی ۴۹۹ دلاری می باشد.
 2. هزینه مربوط به تقاضای مهاجرت اکونومی بدون هزینه حق اقامت دائمی کانادا: ۵۵۰ دلار کانادا
 3. هزینه ثبت تقاضا به همراه همسر و یا شریک حقوقی: ۱۰۴۰ دلار کانادا که شامل هزینه رسیدگی به پرونده ۵۵۰ دلاری و حق اقامت دائمی ۴۹۰ دلاری می باشد.
 4. هزینه تقاضا برای همسر یا شریک حقوقی بدون هزینه حق شهروندی دائم کانادا: ۵۵۰ دلار کانادا
 5. هزینه تقاضا به همراه یک فرزند غیر مستقل: به ازای هر فرزند ۱۵۰ دلار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل با توجه به نوع مدرسه و یا رشته و دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد. اما به طور کلی هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به شرح زیر می باشد:

هزینه مربوط به صدور ویزای تحصیلی به ازای هر نفر: ۱۵۰ دلار کانادا

هزینه هایی مانند هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا مدارس کانادا و هزینه زندگی در زمان تحصیل در کانادا نیز جز هزینه های مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که قبلا به آن اشاره شد.

مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

معمولا هزینه دریافت ویزای استارتاپ کانادا ۱۵۴۰ دلار کانادا می باشد که رسیدگی به این نوع ویزا میتواند بین ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول بینجامد.

افرادی که از این طریق برای مهاجرت اقدام میکنند می بایست علاوه بر ارائه مدارک کامل خود، اطلاعات بیومتریک، چک آپ کامل پزشکی، و گواهی عدم سو پیشینه خود را نیز ارائه دهند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی مختص هنرمندان، بازیگران، بازیکنان و یا کشاورزانی است که می خواهند در یکی از زمینه های هنر، ورزشی و یا کشاورزی در یکی از استان های کانادا فعالیت داشته باشند.

متقاضیانی که برای این نوع ویزا درخواست می دهند می بایست از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و به عبارتی دیگر باید دارایی های ایشان در حدی باشد که بتوانند به راحتی در کانادا سرمایه گذاری کنند و برای خود و دیگر کانادایی ها ایجاد اشتغال نمایند.

اما بسته به اینکه جز کدام یک از گروه های نام برده باشند میزان سرمایه آنها متفاوت خواهد بود.

به طور مثال کسی که به عنوان ویراستار کتاب اقدام به اخذ این نوع ویزا میکند نیاز زیادی به سرمایه نخواهد داشت.

اما اگر کسی به عنوان مثال قصد راه اندازی یک باشگاه ورزشی در کانادا را داشته باشد به سرمایه بیشتری نیاز خواهد داشت.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

هزینه های ویزای کاری کانادا شامل هزینه هایی چون هزینه فرآیند بررسی درخواست ویزای کشور کانادا، هزینه دریافت مجوز کار نامحدود کانادا و هزینه انگشت نگاری می باشد که حدود هزینه ها به شرح زیر می باشد:

 • خدمات اجازه کار به ازای ارزیابی هر نفر: ۱۵۵ دلار کانادا
 • خدمات اجازه کار گروه هنرمندان به ازای ارزیابی هر نفر: ۴۶۵ دلار کانادا
 • خدمات هزینه مجوز نامحدود کار به ازای ارزیابی هر نفر: ۱۰۰ دلار کانادا

دانلود کتاب راهنمای مهاجرت به کانادا PDF

دانلود کتاب کانادایی شو + ویدیو آموزشی (هدیه) مرجع کامل و حرفه ای مهاجرت به کشور کانادا در سال 2020

دانلود کانادایی شو

مهاجرت به کانادا - کتاب کانادایی شو

 

کانادا

 

 

44 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به کانادا»

 1. سلام من دانشجو هستم و قصد مهاجرت به کانادا را دارم . میخواستم بدونم اقامت کانادا از طریق تحصیل به چه صورتی است ؟

  پاسخ
  • بستگی به شرایط شما دارد و روش مهاجرت به کانادا در فایل PDF راهنمای مهاجرت به کانادا ارزان ترین راه مهاجرت به این کشور توضیح داده شده است

   پاسخ
 2. در مورد مهاجرت از آلمان به کانادا نیز اطلاعاتی دارید ؟ من ساکن آلمان هستم و تمایل دارم به کانادا مهاجرت کنم …

  پاسخ
 3. کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا را توضیح بدید … راههای رفتن به کانادا چیه من میخوام اقامت کانادا بگیرم ولی راههای رفتن به کانادا را دقیق نمیدونم و در حال تحقیق هستم

  پاسخ
 4. اقامت کانادا با کمترین هزینه میخوام ؟ من پول برای رفتن به کانادا ندارم ولی میخواهم اقامت بگیرم و مهاجرت کنم لطفا کم هزینه ترین راهها برای رفتن به کانادا را بگید . خیلی ممنون از شما

  پاسخ
 5. مشاور مهاجرتی لازم دارم برای اقامت کانادا لطفا معرفی کنید مشاور مجرب و کار بلد که بتونه مرحله به مرحله تا اقامت دائم کانادا با من همراه باشد

  پاسخ
 6. سلام اقامت کانادا دائم چه شرایطی دارد ؟ اصلا آیا میشه فعلا اقامت کانادا موقت بگیریم و بعد اقامت دائم بگیریم یا نه ؟ من خیلی اطلاعاتی کمی درمورد اقامت در کانادا دارم و قصد مهاجرت دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 7. راه رفتن به کانادا را بگید دقیقا راههای رفتن به کانادا و مهاجرت و اقامت در کانادا چی هستند ؟ میخوام ارزانترین روش مهاجرت به کانادا رو بدونم

  پاسخ
 8. ضمن تشکر از سایت خوبتون و کتاب کانادایی شو اگر اطلاعاتی راجع به مهاجرت از اروپا به کانادا نیز دارید لطفا با ما درمیان بگذارید .

  پاسخ
 9. با سلام – من مبلغ خريد كتاب كانادا شو را واريز كردم ولى فايل pdf را دريافت نكردم لطفا زحمت بكشيد و فايل مربوطه را به ايميلم بفرستيد. با تشكر- سيدكمال موسوى

  پاسخ
  • سلام لطفا در تلگرام به پشتیبانی پیام دهید و کد رهگیری خریدتون را برای آنها ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن فایل pdf را برای شما ارسال کنند. باتشکر

   پاسخ
  • سلام دریافت جاب آفر از کارفرمایان کانادایی بسیار مشکل هست. باید ابتدا موقعیت های کاری را جستجو کنید و رزومه خود را برای کارفرماها ارسال و برای اون موقعیت های کاری اپلای کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

1 + 4 =