مهاجرت به کانادا پزشکان

مهاجرت به کانادا پزشکان

مهاجرت به کانادا پزشکان : یکی از قشر هایی که تقاضای مهاجرت به کانادا را ادارند قشر پزشکی هستند در این مطلب قصد دارید شرایط و نحوه مهاجرت به کانادا پزشکان بحث کنیم.

مهاجرت به کانادا پزشکان مانند سایر رشته های مورد نیاز کانادا از شرایط خوبی برخودارند همانطور که می دانید کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های دنیاست دلیل مهاجر پذیر بود این کشور این است که میانگین سنی کانادای ها بالاست به همین جهت نیاز به متخصص در این کشور به شدت احساس می شود بخش IT  یا فناوری اطلاعات و پزشکی و بهداشت و درمان دو مورد از مهم ترین رشته هایی هستند که کانادا نیاز جدی به نیرو دارد به‌طور قطعی می‌توان بگوییم که نیاز به این مشاغل تقریباً در تمامی استان‌ها و شهرهای کانادا قابل‌لمس می‌باشد و به همین خاطر، برنامه‌های مهاجرتی گوناگونی برای رفع این نیاز از طریق مهاجرت افراد متخصص خارجی در ماه‌های اخیر توسط دولت فدرال و دولت‌های استانی در نظر گرفته‌شده است.

در حال حاضر پزشکان موفق مخصوصا پزشکانی که سابقه دار هستند از شانس خوبی برای مهاجرت به این کشور برخوردار هستند .

مهاجرت به کانادا پزشکان به دو صورت انجام می شود :

 1. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

توجه :  متقاضیان مهاجرت به کانادا یا اروپا باید به این نکته توجه کنند که مدرک پزشکی ایران مادل فوق لیسانس در کشورهای اروپایی و آمریکا می باشد.

پزشکی که بخواهد به این کشورها مهاجرت کند باید مدتی به تحصیل بپردازد تا بتواند مدرک پزشکی خود را معادل سازی کند

یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت پزشکان انگلیس است در انگلستان آزمون هایی برگذار می شود که با شرکت در این آزمون ها و در صورت قبولی می توانند فعالیت خود را در این کشور آغاز کنند

پیشنهاد ویژه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا 

همان طور که گفته شد همه افرادی که تصمیم دارند مهاجرت کنند باید تمامی اطلاعات زیر را بدانند :

 • اطلاعات کامل راجع به کشور مقصد
 • اطلاعات کامل راجع به آب و هوا کشور مقصد
 • اطلاعات کامل راجع به فرهنگ و سبک زندگی کشور مقصد
 • اطلاعات کامل راجع به قوانین و مقررات مهاجرتی
 • نحوه اقدام  برای مهاجرت
 • اطلاعات کامل راجع به مراحل مهاجرت
 • نحوه کاریابی و شروع به کار در کشور مقصد
 • میزان هزینه زندگی
 • میزان درآمد
 • نحوه خرید یا اجاره منزل مسکونی
 • و…

در صورت نداشتند این اطلاعات مهاجرت شما می تواند با ریسک بالایی همراه باشد و ممکن است متقاضی مهاجرت هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ زمانی دچار هزینه های گزاف و سردرگمی شود

اما جای نگرانی نیست تیم سایت مهاجرت-به با استفاده از نیرو های متخصص و کارآزموده فایل راهنمای جامع مهاجرت به کانادا گردآوری کرده است با مطالعه این فایل ، با کمترین ریسک ممکن مهاجرت کنید .

در این فایل PDF هرآنچه یک مهاجر باید بداند را قرار داده ایم

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

برای دانلود فایل راهنمای جامع مهاجرت به کانادا بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود کانادایی شو

بخوانید : مهاجرت به کانادا بهتر است یا انگلیس ؟ 

مهاجرت به کانادا پزشکان
مهاجرت به کانادا پزشکان

مهاجرت به کانادا پزشکان و امتحان MCCEE

مهمترین مسئله در مورد مهاجرت پزشکان به کانادا وهر کشور دیگری مسئله معادل سازی مدارک پزشکی میباشد. در مورد کانادا و مهاجرت پزشکان به کانادا نیز چنین میباشد. یکی از امتحاناتی که پزشکان باید برای مهاجرت به کانادا باید در آن ثبت نام کنند امتحان MCCEE  است

Medical Council of Canada : 

MCCEE که مخفف کلمه Medical Council of Canada Evaluating exam میباشد.  امتحان MCCEE اولین امتحان ارزیابی مدارک پزشکی در کانادا است.

پزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند،جهت گرفتن پروانه، باید ر دو امتحان مهم قبول شوند :

 1. امتحان MCCEE
 2. امتحانات MCCQE

امتحانات MCCQE

یا Medical Council of  Canada Qualifying Exam  خود، به دو بخش تقسیم می شود :

 1. MCCQE I
 2. MCCQE II

 

سازمانی به نام سازمان نظام پزشکی کانادا عهده دار اعطای مجوز (پروانه) پزشکی به پزشکانی است، که در خارج از آمریکا و کانادا تحصیل کرده اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

IMG :

به پزشکانی که در خارج از آمریکا و کانادا تحصیل کرده اند، در اصطلاح IMG  یا    International Medical Graduates  میگویند.

LMCC :

به پروانه پزشکی این پزشکان  LMCC یا Licentiate of the Medical Council of Canada  میگویند.

پزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند و قصد دارند که وارد بازار کار کانادا شوند باید این سه امتحان را در کانادا طی نمایند.

 1. امتحان MCCEE
 2. امتحان  MCCQE I
 3. امتحان  MCCQE II

و علاوه بر این باید مدارک زبان فرانسه و یا انگلیسی را نیز  ارائه نمایند. البته ارائه مدرک تافل و یا مدارک زبان فرانسه بستگی به ایالتهای مختلف کانادا دارد. به طور مثال در بر خی استانها مثل نیوفاندلند فقط با داشتن تافل و MCCEE   پزشکان میتوانند وارد بازار کار شوند.

نکات مهم برای مهاجرت به کانادا پزشکان

مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیماتی است که فرد در زندگی می گیرد قبل از هر اقدامی باید خوب تحقیق کرد شاید شرایط حال حاضر بهتر از این باشد که بخواهید مهاجرت کنید یا کشوری برای شما مناسب تر باشد

مهاجرت کاملا به ویژگی های شخصیتی مهاجر و قوانین و مقررات سازمان مهاجرتی کشور مقصد بستگی دارد به همین دلیل نمی توان یک نسخه برای همه پیچید .

بسیاری از مهاجران بعد از مهاجرت به دنبال اهداف و آرزوهایشان می روند که موفق می شوند و بسیاری دیگر نیز از کرده خود پشیمانند و به کشور اصلی بر می گردند یا به کشور ثالثی مهاجرت می کنند در نتیجه قبل از هر اقدامی حتما تحقیقات کاملی را انجام دهید تا متضرر نشوید.

 

مهاجرت به کانادا پزشکان

مهاجرت به کانادا پزشکان
مهاجرت به کانادا پزشکان

دیدگاهتان را بنویسید

+ 77 = 78