زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا – حقایقی در مورد استرالیا که باید بدانید!

در این بخش اطلاعاتی مفید راجع به زندگی در استرالیا به شما می دهیم. سعی می کنیم مقوله زندگی در استرالیا را هم از جنبه مثبت و هم از جنبه منفی آن مورد آنالیز قرار دهیم. اگر قصد مهاجرت و زندگی در استرالیا را دارید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

زندگی در استرالیا

رفتن به استرالیا می تواند یک تجربه ی شگفت انگیز باشد. اگر چه این کشور ششمین کشور بزرگ جهان با بیش از 3 میلیون مایل مربع است، اما تنها 21 میلیون نفر در آن زندگی می کنند که عاملی برای زیبایی طبیعت و چشم انداز های حومه ی شهر است (به ویژه خارج شهرهای اصلی).

این کشور دارای طیف متنوعی از حیات وحش و طبیعت است و گونه های زیادی از حیوانات و گیاهان بومی تنها در آن وجود دارند. زیبایی بی نظیر بیابان همراه با فراوانی حیات وحش، بخشی از جاذبه های این کشور برای سرمایه گذاران مهاجر است.

کیفیت زندگی برای مهاجران در استرالیا بسیار بالاست . امید به زندگی در حال افزایش است و استرس در مقایسه با سایر کشورهای جهان نسبتا کم است.

استرالیا به عنوان مقصد مهاجرتی

جمعیت استرالیا توسط مهاجران بریتانیایی (که بسیاری از آنها مجرم بودند) به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود.

امروز، استرالیا جز کشور های چند فرهنگی است و بسیار توسط اروپا و امریکا برای کنترل مهاجرت تشویق میشود.

در دهه ی 1960 این کشور مهاجران فراوانی از خانواده های انگلیسی که انگیزه ی زیادی برای آمدن به آنجا داشتند به خود دیده است؛ البته تا زمانی که آنها سفید پوست بودند.

به دلیل سیاست “استرالیای سفید”، افراد با ریشه های قومی و نژادی برای مهاجرت محدود بودند. با این حال، خوشبختانه این قانون در سال 1973 لغو شد و از آن زمان کشور به طور فزاینده ای جهانی شده است.

*** یک پیشنهاد ویژه ***

کتاب استرالیایی شو برای اولین بار

این کتاب راهنمای کاملی برای مهاجرت به استرالیا و گرفتن اقامت و کار در استرالیا است و همین طور اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در استرالیا در کتاب استرالیایی شو داده شده است.

برای دانلود کتاب استرالیایی شو بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود استرالیایی شو

امروزه، استرالیا به دلیل جمعیت کم آن، زندگی با کیفیت بالا و هوای تمیز آن به عنوان یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی و یکی از بهترین مکان های جهان در نظر گرفته می شود براساس شاخص توسعه ی انسانی (HDI)، استرالیا در مجموع 174 کشور رتبه هفتم را دارد که این رتبه بندی بر اساس نمرات بالا در تولید ناخالص داخلی، امید به زندگی، سواد آموزی و آموزش و پرورش است.

شاید به این دلیل است که استرالیا برای افرادی که در خارج از کشور زندگی میکنند بسیار محبوب است.

زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

مهاجرانی که از اروپا به استرالیا سفر می کنند، عموما می گویند که هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کشور خود نسبتا بالا تر است و در ماه های اخیر این روند همچنان به سرعت در حال افزایش است.

در سال 2012 سایت mercer هزینه ی زندگی در شهرهای استرالیا که در منطقه اقیانوس آرام قرار دارند را دسته بندی کرده است و پس ازافزایش ارزش دلار استرالیا، تجربه نشان میدهد که هزینه ها در لیست جهانی نسبت به سال گذشته بالاتر میرود.

سیدنی (11) و ملبورن (15)،نسبتا متعادل بوده و به ترتیب 3 و 6 پله بالاتر رفته اند ، اما پرت (19) و کانبرا (23) هر دو 11 پله بالاتر رفته اند. بریزبن (24) هفت پله افزایش و آدلاید (27) 19 پله افزایش داشته است.

علاوه بر مواجه شدن با هزینه های بالای زندگی در شهرهای استرالیا، مهاجران نیز ممکن است دریابند که آنها کمتر حقوق میگیرند و صورت حساب های مالیاتی بیشتری در اینجا دارند.

از لحاظ برابری قدرت خرید، استرالیا برای ساکنان خود شرایط همسطح شرایط ژاپن و بخشی از انگلیس و سنگاپور را فراهم می کند.

زبان

زبان رسمی استرالیا زبان انگلیسی است و شما در صورت رفتن به استرالیا اگر انگلیسی صحبت کنید مشکلی در برقراری ارتباط یا انجام کسب و کار ندارید.

جمعیت استرالیا بشتر شامل قفقاز (92 درصد) و آسیایی (7 درصد) همراه با بومیان است و دیگر فرهنگ ها در این کشور تنها شامل 1 درصد میباشد.

آب و هوا

استرالیا خیلی بزرگ است و در واقع آب و هوا بسیار متنوعی دارد؛ مناطق مختلف کشور الگوهای مختلف آب و هوایی را تجربه می کنند.

شمال استرالیا گرمسیر است، با آب و هوای گرم و مرطوب و موزون فصلی. در مقابل، جنوب استرالیا آب و هوای معتدلی را با فصول مختلف تجربه می کند.

تابستان ها طولانی و گرم هستند در حالی که زمستان ها سرد و گاهی اوقات مرطوب است.

غرب استرالیا در تابستان گرم و خشک است و زمستان سرد است و درجه هوا اغلب به 7 تا 8 درجه سانتی گراد می رسد. بارش باران در سراسر کشور کم است، به همین دلیل است که اغلب خطر آفتاب سوختگی وجود دارد.

به دلیل تنوع در شرایط آب و هوایی، یک الگوی آب و هوایی برای همه افراد وجود دارد؛ و این دلیل دیگری است که استرالیا خیلی محبوب است.

با این حال، از آنجا که آب و هوا بسیار متفاوت است، بسیار مهم است که هر شهری که برای نقل مکان در نظر میگیرید در مورد آب و هوای آن تحقیق کنید.

فرصت های شغلی

در این کشور حتی در بحران اقتصادی امروز، بیکاری کم است. تعداد زیادی از مشاغل در همه ی سطوح برای کسانی که به آن نیاز دارند وجود دارد.

با این وجود اگر از خارج به استرالیا سفر کنید، گرفتن مجوز کار و محل اقامت بسیار دشوار است.

سیاست های مهاجرت در دهه ی گذشته بسیار قوی تر شده و اکثر مردم به دنبال رفتن به استرالیا و کار در آنجا هستند تا بتوانند مهارت لازم برای کسب مجوز کار را ارائه دهند.

زندگی در استرالیا برای ایرانیان

حقایق کلیدی که هر مهاجر باید در مورد زندگی در استرالیا بداند

  • در حالی که برخی از شرکت ها و سازمان ها مرخصی زایمان را جز تصمیمات خود لحاظ کرده اند ، باید بگوییم که اینگونه نیست و هیچ مرخصی زایمانی در استرالیا وجود ندارد.
  • به مهاجران به شدت توصیه می شود که برای بیمه ی درمانی هزینه پرداخت کنید. این هزینه ها 60 دلار آمریکا در هر ماه میباشد و شامل مراقبت های بینایی یا دندانی نیست.
  • بانک ها یک هزینه ماهانه برای حساب بانکی (تقریبا 4 دلار آمریکا در هر ماه) دریافت میکنند، شما برای شعبه ی حساب بانکی خود (تقریبا 3 دلار آمریکا در هر زمان) هزینه می دهید وهیچ سودی از حساب سپرده ی خود دریافت نمیکنید .
  • حیوانات خانگی که وارد استرالیا میشوند باید به مدت 120 روز در قرنطینه قرار داده شوند و برخی از نژادهای سگ برای ورود به استرالیا واجد شرایط نیستند.
  • بسته به جایی که شما گواهینامه رانندگی خود را گرفته اید ، ممکن است لازم باشد دوباره آزمون رانندگی بدهید تا مجاز به رانندگی در آنجا باشد.

مطالب مرتبط

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کانادا

تحصیل در استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

+ 8 = 16