زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

در این مطلب از وب سایت مهاجرت به دات کام می خواهیم درمورد زایمان در کانادا صحبت کنیم.

کانادا کشوری است که بر اساس اصل خاک حق تابعیت اعطا می کند یعنی در صورتی که هیچ کدام از والدین تابعیت کانادا را نداشته باشند اما فرزند خود را در کانادا به دنیا آورند به فرزند دنیا آمده حق شهروندی اعطا می کند. بنابراین خیلی از افراد تمایل دارند که با استفاده از روش های مختلف از جمله ویزای توریستی، ویزای کاری و یا روش های دیگر در هنگام زایمان خود در این کشور حضور داشته باشند تا بتوانند تابعیت کشور کانادا را برای فرزند خود و در انتها برای خود به دست آورند.

قبل از اینکه ادامه این مطلب را بخوانید پیشنهاد می کنیم کتاب کانادا شو را دانلود کنید و مطالعه کنید. کتاب کانادایی شو راهنمای کامل مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور می باشد.

دانلود کتاب کانادایی شو

زایمان در کانادا با ویزای توریستی

افرادی که قصد دارند از طریق ویزای توریستی به کانادا رفته و فرزند خود را در آنجا به دنیا آورند می بایست به محض باردار شدن و یا حتی قبل از اقدام به بارداری برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند. زیرا ممکن است پروسه دریافت ویزای توریستی چند ماه به طول بینجامد.

بدین طریق که ویزای توریستی کانادا از اولین مراحل آن که ارسال فرم درخواست ویزای توریستی می باشد تا مرحله آخر که چسپاندن لیبل ویزا در پاسپورت می باشد تقریبا ۶ ماه یا بیشتر طول می کشد.

مادران باردار باید توجه داشته باشند که فاصله ۱۲ تا ۱۵ ساعت مسافرت هوایی خود را می بایست تا قبل از هفته ۲۸ بارداری انجام دهند. این امر برای سلامت مادر و فرزند بسیار ضروری می باشد. یکی دیگر از مسائلی که افراد می بایست حتما در نظر داشته باشند انجام مراحل بیومتریک و یا انگشت نگاری‌ می باشد. این مراحل در سفارت کانادا انجام میگیرد. اما از آنجایی که سفارت کانادا در ایران فعال نیست افراد می بایست به یکی از کشور های همسایه مانند ارمنستان و یا ترکیه رفته و این مراحل را در آن کشورها انجام دهند.

از آنجایی که فرد می بایست دو ماه و نیم قبل از بارداری و یک تا یک ماه و نیم بعد از بارداری در کشور کانادا حضور داشته باشد پس بهتر است که از قبل محل سکونت خود را نیز مشخص نمیاد. پس بهتر است که محل سکونت خود را که می تواند منزل یکی از بستگان و یا هتل و آپارتمانی اجاره ای باشد را مشخص نماید.

بعد از اینکه فرد با استفاده از ویزای توریستی به کانادا رسید، اکنون نوبت مراجعه به پزشک زنان می باشد. فرد می بایست در ابتدا یک پزشک زنان و زایمان انتخاب کند و به وی مراجعه نماید. پزشک بعد از مراحل معاینه بیمارستانی را به فرد معرفی خواهد کرد تا فرد بتواند در آن زایمان کند. در این بیمارستان فرد تشکیل پرونده خواهد داد و زایمان خود را ثبت خواهد کرد.

دریافت پاسپورت کانادا

مراحل اولیه صدور پاسپورت کانادایی فرزند متولد شده با تشکیل پرونده در بیمارستان آغاز خواهد شد. فرزندی که پاسپورت کانادایی داشته باشد می تواند با رسیدن به ۱۸ سالگی برای والدین خود درخواست اقامت دائم داشته باشد، اما تا قبل از ۱۸ سال تنها فرزند شهروند کانادا محسوب میشود.

هزینه زایمان در کانادا

معمولا خدمات بالینی عمومی بعد از زایمان تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و مجموع هزینه های بیمارستان برای زایمان طبیعی فرد که شامل یک شب اقامت در بیمارستان و ۱۰ روز خدمات بالینی می باشد ۵۰۰۰ دلار کانادا می باشد. اما زایمانی که به صورت سزارین باشد متفاوت است و تقریبا افراد می بایست ۲ برابر این مبلغ و شاید بیشتر نیز بپردازند.

یکی از هزینه های دیگر نیز مربوط به دکتر زنان و زایمان است که فرد انتخاب میکند. معمولا مجموع هزینه هایی که دکتر زنان و زایمان برای خدماتی چون ویزیت و چک کردن وضعیت مادر تا زمان وضع حمل دریافت میکند حدود ۳۵۰۰ دلار کانادا خواهد بود‌.

البته برخی هزینه های اضافی نیز به این هزینه های کلی اضافه خواهد شد که مواردی مانند هزینه آزمایشگاه یا سونوگرافی، دارو، لباس و وسایل کودک و … می باشد.

هزینه های محل سکونت نیز ممکن است متفاوت باشد، به طوری که نوع آپارتمان اجاره ای، موقعیت و محلی که آپارتمان در آن قرار گرفته است و بر اساس تعداد اتاق های آپارتمان هزینه های افراد نیز ممکن است کم یا بیشتر شود. اما به طور میانگین افراد می بایست برای هر ماه حدود ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا برای هزینه مسکن خود در نظر بگیرند. هزینه های غذا و دیگر موارد نیز می تواند حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه برای هر نفر باشد.

مدارک مورد نیاز جهت مراجعه به بیمارستان برای زایمان

زایمان در کانادا

برای مراجعه به بیمارستان در هنگام زایمان افراد می بایست حتما مدارکی چون پاسپورت، برنامه زایمان، سوابق پزشکی در صورتی که وجود داشته باشد، کارت بهداشتی و یا کارت بیمه درمانی و شماره بیمه اجتماعی خود را به همراه داشته باشند.

زایمان در کانادا با ویزای تحصیلی

زمانی که فردی با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارد و متوجه بارداری خود میشود می بایست به محض اطلاع از تاریخ زایمان خود به مشاور تحصیلی خود در دانشگاه اطلاع بدهد. در این صورت فرد می بایست فرم مرخصی زایمان پر کند.

در اکثر دانشگاه های کانادا و یا دیگر دانشگاه ها فرد می تواند در طول دوره تحصیل خود تنها یک بار از این مرخصی استفاده کند. فرد می تواند یک سال برای زایمان از محل تحصیل خود مرخصی دریافت کند. اما افراد می توانند حتی قبل از پایان یافتن دوره مرخصی خود به دانشگاه باز گردند. در این صورت تنها لازم است که فرم جدیدی برای ثبت نام پر کنند و درخواست بازگشت خود به دانشگاه را ارائه دهند. هر دو والدین در کانادا می توانند از این مرخصی یک ساله استفاده کنند.

افرادی که با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند می توانند برای امر زایمان خود در برخی استان های کانادا از جمله ساسکاچوان، برخی خدمات رایگان دریافت کنند. اما این درصورتی است که به محض ورود به خاک کانادا فرد درخواست کارت سلامت داده باشد. تنها در این صورت است که می تواند نیازهای اولیه و ضروری پزشکی خود را به صورت رایگان برآورده سازد.

اما دریافت کارت سلامت نیازمند مدارکی چون مجوز تحصیل، گذرنامه، شناسه کارت دانشجویی، اجازه کار، نامه کارفرما، مدارک مربوط به اقامت دائم و یا مدارکی است که ثابت کند شما در استان ساسکاچوان ساکن هستید، می باشد. با داشتن کارت سلامت افراد می توانند از برخی خدمات پزشکی به صورت رایگان بهره مند باشند و تست های آزمایشگاهی رایگانی انجام دهند.

درصورتی که افراد با ویزای تحصیلی در کانادا حضور داشته باشند و دارای کارت سلامت باشند هزینه های مربوط به ملاقات با پزشک متخصص زنان و زایمان آنها رایگان خواهد بود، هزینه تست های آزمایشگاهی و سونوگرافی آنها رایگان خواهد بود، هزینه زایمان در بیمارستان در صورتی که یک ماما انتخاب کنند، رایگان خواهد بود، پس از تولد فرزند نیز هر چند مدت که در بیمارستان بمانند که به طور معمول بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت می باشد از خدمات رایگان برخوردار خواهند بود.

زایمان در کانادا و اقامت

زایمان در کانادا

همانطور که قبلا اشاره شد والدینی که از طریق ویزای توریستی به کانادا رفته و فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند تنها می توانند برای فرزند خود پاسپورت کانادا را دریافت کنند و حق شهروندی و یا اقامت به خود آنها تعلق نمیگیرد تا زمانی که فرزند به سن ۱۸ سالگی برسد و برای والدین خود درخواست اقامت دائم داشته باشد. اما در صورتی که یکی از والدین از طریق ویزای تحصیلی و یا کاری در کانادا حضور داشته باشد، خود دارای اقامت می باشد و بعد از زایمان نیز می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

تولد فرزند می بایست توسط والدین در این کشور ثبت شود که این امر نیز ممکن است در استان های کانادا متفاوت باشد. به طور مثال اگر والدین در شهر آنتاریو ساکن باشند می بایست طی ۳۰ روز از زمان تولد فرزند نام او را در سیستم به ثبت برسانند.

این کار میتواند به صورت آنلاین انجام پذیرد و افراد می توانند درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه داده و گواهی تولد و کد ملی فرزند خود را دریافت کنند. بعد از اینکه فرم درخواست گواهی تولد فرستاده شد، مدارکی که نشان دهنده تولد فرزند در کاناداست می بایست آماده شده و به همراه دو عکس و مدارکی که قیومیت قانونی والدین را نشان میدهد به سازمان پاسپورت و QCK1A0G3 ارائه شود.

البته هزینه های مربوطه نیز باید توسط والدین پرداخت شود. بعد از انجام تمامی این مراحل افراد می توانتد منتظر دریافت پاسپورت کانادایی فرزند خود باشند. برای اینکار پیشنهاد میشود که از یک وکیل معتبر کمک بگیرید.

زایمان در کانادا با ویزای کاری

افرادی که از طریق ویزای کاری در کانادا اقامت دارند همانند کسانی که با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند می توانند از کارفرمای خود به مدت یک سال مرخصی زایمان دریافت کنند و در صورت داشتن کارت سلامت و بیمه می توانند خدمات پزشکی رایگان نیز دریافت کنند. این افراد بنا به داشتن ویزای کاری و اقامت کانادا بعد از زایمان می توانند به همراه فرزند خود تا مدت زمان مشخص در کانادا حضور داشته باشند.

دانلود کتاب کانادایی شو راهنمای مهاجرت و زندگی در کانادا

پیشنهاد می کنیم حتما کتاب کانادایی شو را دانلود کنید و با شرایط زندگی در کانادا و روش های مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

دانلود کتاب کانادایی شو

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

− 2 = 1