جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

یکی از روش هایی که می تواند اقامت دائم کانادا را برای اشخاص به دنبال داشته باشد از طریق ویزای کاری و جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی از کشور کانادا می باشد. اما به دست آوردن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا چگونه خواهد بود؟ آیا این یک امر آسان است؟ در این مقاله سعی شده است شرایط مربوط به جاب آفر کانادا به طور صحیح و کامل بررسی شود.

پیشنهاد می کنیم حتما کتاب کانادایی شو که راهنمای کاملی برای زندگی و مهاجرت به کانادا است را مطالعه کنید:

دانلود کتاب کانادایی شو

جاب آفر کانادا چیست؟

زمانی که فردی کانادایی بخواهد یک فرد غیر کانادایی را استخدام کند می تواند برای وی پیشنهاد کاری بفرستد و از او برای کار دعوت کند. اما این امر به این آسانی نیست.

کارفرمای کانادایی در صورتی می تواند برای اتباع خارجی جاب آفر بفرستد که در ابتدا به دولت کانادا ثابت کند که قادر نبوده فرد مناسبی برای این شغل در کانادا پیدا کند. فرد مناسب از نظر دولت کانادا کسانی هستند که چه در استان محل فعالیت شرکت و چه در استان های دیگر ساکن هستند. حتی این افراد می توانند کانادایی نباشند اما دارای اقامت دائم و یا دارای اجازه کار قانونی باشند.

در صورتی که کارفرما از بین افراد نام برده نتواند فرد مناسب برای این شغل را پیدا کند می تواند برای اتباع خارجی جاب آفر داشته باشد. مسئله دیگری که اهمیت دارد این است که کارفرما بعد از پیدا کردن اتباع خارجی برای شغل مورد نظر خود باید ثابت کند که چگونه این فرد صلاحیت انجام این کار را دارد در صورتی که سایر متقاضیان کانادایی این صلاحیت را نداشته اند.

در صورتی که کارفرما بتواند موارد بالا را به اثبات برساند و همچنین حقوق مورد تایید اداره کار کانادا را نیز برای نیروی خارجی وضع نماید، کارفرما می بایست سندی به نام LMIA و یا ارزیابی اثرگذاری بر  بازار کار کانادایی دریافت نماید.

شرایط جاب آفر کانادا

کسانی که از طریق جاب آفر کانادا حداقل یک سال به صورت تمام وقت در مشاغل سطوح 0 ( مدیریتی)، سطوح A (مشاغل در سطح کارشناسی) و یا مشاغل سطوح B (مشاغل در سطح سرپرستی، فنی ویا صنعتی با شرایط مشخص) فعالیت داشته باشند، و همچنین بتوانند بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز و در برخی موارد تا ۶۰۰ امتیاز کسب کنند می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست نمایند.

افرادی که خواهان جاب آفر کانادا می باشند می بایست در طول سه سال قبل از تقاضای خود، حداقل ۱۲ ماه به صورت تمام وقت یا معادل آن پاره وقت کار کرده باشند.

دارای تجربه کاری یا سابقه کاری متناسب باشند که این تجربه کاری در کانادا و زیر نظر مراجع معتبر کسب شده باشد.

دارای توانایی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند.

در درخواست خود ذکر کنند که خواهان زندگی در استان کبک نیستند زیرا این استان افراد مجرب و مورد نظر خود را راسا انتخاب میکند.

دارای توانایی مالی کافی برای گذراندن زندگی خود برای یک مدت مشخص در کانادا باشند.

تحصیلات مرتبط با شغل درخواستی خود را داشته باشند.

هزینه جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

در واقع می توان گفت هزینه درخواست ویزای کاری یکی از کم هزینه ترین راه های مهاجرت به کانادا محسوب میشود. هزینه ویزای کار کانادا برای متقاصیان شامل هزینه هایی چون هزینه درخواست از سفارت کانادا، هزینه انگشت نگاری و هزینه open work permit holder می باشد. البته هزینه ها بسته به نوع موسسه مهاجرتی و وکیل مهاجرتی می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی هزینه درخواست ویزای کاری تقریبا حدود ۳۹۰ دلار می باشد.

LMIA کانادا چیست؟

همانطور که گفته شد کارفرمای کانادایی می بایست در صورت پذیرش اتباع خارجی سند LMIA و یا Labour Market Impact Assessment داشته باشد. این سند در واقع یک گواهی است که ثابت می کند شغلی که به اتباع خارجی پیشنهاد و داده شده است تا چه حد بر اقتصاد کانادا تاثیر گذار خواهد بود.

در صورتی که LMIA افراد مثبت و یا خنثی باشد، سازمان کار کانادا و امور توسعه انسانی کانادا پیشنهاد ارائه شده توسط کارفرما را مورد تایید قرار میدهد و افراد می توانند از این طریق برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. این گواهی معمولا ۶ ماه دارای اعتبار می باشد. فردی که پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی دریافت کرده است می تواند از این طریق ۴ سال در کانادا فعالیت نماید اما می بایست در همان شغلی که درخواست مهاجرت خود را ثبت نموده فعالیت داشته باشد.

امتیاز جاب آفر کانادا

کسانی که جاب آفر کانادا دریافت می کنند می توانند در سیستم اکسپرس اینتری یا ورود سریع به عنوان نیروی کار ماهر ۵۰ امتیاز و در مشاغل اجرایی ۲۰۰ امتیاز اضافی کسب کنند.

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری

به طور کلی افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری کانادا می باشند می بایست از طریق سیستم اکسپرس اینتری که یک نوع سیستم امتیازبندی میباشد درخواست خود را به ثبت برسانند. در این سیستم برخی شرایط مورد اهمیت ویژه ای قرار دارد.

به طور مثال در سیستم اکسپرس اینتری به مواردی همچون ملیت، سن، سطح زبان، تحصیلات و همان طور که گفته شد داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی امتیاز داده خواهد شد و داشتن پیشنهاد شغلی می تواند امتیاز ویژه ای باشد و در روند اخذ اقامت و دریافت ویزای کاری تاثیر به سزایی داشته باشد.

لیست جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

در صورتی افراد می توانند جاب آفر کانادا را دریافت کنند که رشته تحصیلی و سابقه کاری آنها در مشاغل مورد نیاز کانادا وجود داشته باشد. بعد از دریافت جاب آفر نیز افراد می بایست حتما در شغلی فعالیت داشته باشند که از همان ابتدا برای آن درخواست داده اند. مشاغل مورد نیاز کانادا در این مورد عبارتند از:

Licensed Mechanic (مکانیک): از شرایط این شغل داشتن مدرک دوره کارآموزی ۳ تا ۵ ساله و یا داشتن ۴ سال سابقه کار در این زمینه یا بیشتر می باشد. مدارک باید در زمینه دوره های صنعتی تعمیر تجهیزات سنگین باشد که فرد بتواند مجوز کار در بخش صنعت ک بازرگانی دریافت کند.

Transport truck driver (راننده کامیون و وسایل حمل و نقل): از شرایط این شغل داشتن مجوز کلاس ۳ یا D برای رانندگی با کامیون های straight-body می باشد. و همچنین مجوز کلاس ۱ یا A برای رانندگی وسایل نقلیه long combination نیز لازم است.

Heavy equipment operator (اپراتور ماشین های سنگین): از شرایط این شغل گذراندن دوره های ۱ تا ۲ ساله در زمینه کارکرد تجهیزات سنگین همراه با آموزش در دبیرستان، کالج، و یا صنعت می باشد.

Concrete, clay& stone forming operator ( اپراتور بتن، خاک رس و سنگ)

Chef (سر آشپز): از شرایط این شغل داشتن مدرک آشپزی می باشد و فرد می بایست در این زمینه آموزش های لازم را دیده باشد و تجربه کاری‌ مرتبط داشته باشد. این افراد می بایست حداقل ۲ سال سابقه آشپزی در قالب نظارتی، آشپز، آشپز متخصص و یا سر آشپز داشته باشند.

Purchasing Manager (مدیر خرید): از شرایط این شغل داشتن مدرک لیسانس و یا دیپلم کالج در زمینه اداره تجارت ، اقتصاد و یا بیزنس می باشد.

Welder (جوشکار): از شرایط این شغل گذراندن دوره کارآموزی ۳ ساله و یا تلفیقی از بیش از ۳ سال تجربه کاری در بخش بازرگانی و گذراندن دوره هایی در کالج و یا بخش صنعت در زمینه جوشکاری می باشد.

Mill Operator (اپراتور آسیاب): از شرایط این شغل نظارت بر عملکرد اجزای آسیاب، حفظ و نگهداری آنها و کسب اطمینان از رعایت الزامات مرتبط با کیفیت تولید می باشد.

Painter (نقاش ساختمانی)

Truck Driver (راننده کامیون)

The Clean Gecko – Professional Cleaner / Assistant Manager (دستیار مدیر – نیروی خدمات)

Mexican Food Cook (آشپز غذای مکزیکی)

Aircraft mechanic (مکانیک هواپیما): از شرایط این شغل داشتن مدرک دانشگاهی و همچنین ۵ سال سابقه کاری در زمینه نگهداری و تعمیرات هواپیما می باشد. همچنین باید مهارت کافی در زبان انگلیسی و فرانسوی داشته باشند و تائیدیه های لازم را از کانادا دریافت کنند.

Paint supervisor (نقاش هواپیما)

Production supervisor (سرپرست تولید)

Techniques buyer (خریدار فنی)

Structures supervisor (مهندسی ساخت هواپیما)

Aircraft maintenance engineer (مهندس تعمید و نگهداری هواپیما)

Technical records clerk (منشی بخش فنی)

Graduate-engineering-trainer (chemical) (کارآموز مهندسی شمیی)

این لیست تنها بخشی از مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد و کامل نیست.

دانلود کتاب کانادا شو راهنمای زندگی و اقامت کانادا

برای دانلود کتاب فوق العاده مفید و کاربردی کانادایی شو که راهنمای مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور است بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود کتاب کانادایی شو

توصیه می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

75 − = 66