تحصیل در استرالیا

13 مورد که قبل از تحصیل در استرالیا باید بدانید!

در این بخش سعی میکنیم مهمترین اطلاعاتی که راجع به تحصیل در استرالیا نیاز است بدانید را به شما بگوییم تا بتوانید مهاجرت به استرالیا موفقیت آمیزی داشته باشید و به راحتی به تحصیل در استرالیا بپردازید.

تحصیل در استرالیا

ممکن است تصور کنید که استرالیا زیاد با کشور خود شما تفاوتی ندارد و تحصیل در خارج از کشور کار آسانی است و واقعا نیازی به آمادگی ندارد. به طور حتم تحصیل در استرالیا نسبت به تحصیل در یک کشور در حال توسعه چالش کمتری در بردارد ، اما این به این معنا نیست که کار راحتی است . و اگر تحقیقات لازم را انجام ندهید، ممکن است دچار مشکلات بزرگی شوید .

اطلاعات زیادی است که قبل از مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا باید بدانید از تدارکات گرفتن ویزای خود در جهت آماده بودن برای هزینه ی زندگی تا دانستن اینکه هیچ زنی را نباید “sheilas” خطاب کنید .

تحصیل در استرالیا

1. شما نیاز به ویزا دارید.

برای تحصیل در استرالیا بیش از سه ماه، شما به ویزا نیاز خواهید داشت. پروسه ی درخواست ویزا بسیار آسان است. تمام کارها به صورت آنلاین انجام می شود و تقریبا با گذرنامه ی شما مرتبط است – هیچ ملاقاتی با سفارت انجام نمیشود و برای فرستادن آن به ایمیلتان منتظر نمیمانید.

با این حال، هزینه ی آن گران است، پس آماده باشید! اگر تحصیل شما کمتر از 3 ماه است ، باید بتوانید یک ویزای توریستی منظم داشته باشید و مقداری پول پس انداز کنید .

ویزای تحصیلی استرالیا

2. شما ممکن است نیاز به بیمه درمانی داشته باشید.

اگر مستقیما در یک دانشگاه در استرالیا تحصیل می کنید، ممکن است نیاز به دریافت بیمه درمانی در استرالیا را داشته باشید .

3. به دقت درباره جایی که میخواهید در آنجا تحصیل کنید فکر کنید .

در استرالیا مکان های مختلفی وجود دارد تا شما بتوانید برای سفر به خارج انتخاب کنید. آیا شهر یا روستایی را ترجیح می دهید؟

آیا می خواهید تمام وقت آزاد خود را در ساحل صرف کنید ، بعضی مناطق ممکن است بنا به رشته ای که تحصیل میکنید برای شما بهتر باشد.

اگر شما بزرگترین زیست شناس دریایی هستید، جایی که بیشتر سمت شمال و در نزدیکی Reef Barrier Reef است می تواند بهتر باشد (GlobaLinks برنامه ای برای دانشجویان زیست شناسی دریایی درPerth دارد که شامل تحقیقات در Reef Barrier Reef می شود).

اگر شما یک کارآفرین هستید، شاید تحصیل در سیدنی برای شما مناسبتر باشد.

4. Jet Lag (بی خوابی و ناراحتی ناشی از مسافرت با هواپیما) امری کاملا واقعی است.

تفاوت زمان بین استرالیا و ایران زیاد است. اگر صبح به آنجا برسید، خود را مجبور کنید تا تمام روز را بیدار بمانید . اگر شب رسیدید ، به رختخواب بروید. هر چه زودتر خود را با زمان جدید وفق بدهید ، بهتر است.

پس از آن که بیخوابی ناشی از مسافرت برطرف شد ، شما با مشکل پیدا کردن یک زمان خوب برای صحبت با دوستان و خانواده خود روبه رو میشوید ! حتما باید زمانی را که برای ملاقات در اسکایپ پیشنهاد می کنید، زمان و تاریخ مناسبی برای هر دو طرف باشد تا از سردرگمی جلوگیری شود .

*** یک پیشنهاد ویژه ***

کتاب استرالیایی شو راهنمای مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا برای اولین بار

در این کتاب اطلاعات بسیار مفیدی برای رفتن به استرالیا و گرفتن اقامت و همین طور تحصیل در استرالیا و کار در این کشور برای ایرانیان داده شده است.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید پیشنهاد می کنیم این کتاب را هرگز از دست ندهید.

برای دانلود کتاب استرالیایی شو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود استرالیایی شو

5.استرالیا کشوری گران است .

سیدنی و ملبورن به طور منظم جز ده شهر گران جهان محسوب میشوند . از مسکن تا مواد غذایی، برای تجربه کردن برچسپ های شوکه کننده آماده شوید و حتما تغییراتی قابل توجه را به دست می آورید .

6. فصل ها جا به جا میشوند !

به عنوان مثال، اگر در تابستان به نیمکره شمالی در استرالیا می روید، به طور مستقیم به سمت زمستان میروید. با وجود تصاویری از آفتاب و سواحل که ممکن است رویای آن را در سر داشته باشید ، اگر در یکی از شهرهای بزرگ در جنوب (مثل سیدنی یا ملبورن) تحصیل کنید، حتما سرد خواهد بود. حتما وسایل و لباس های مناسب همراه خود داشته باشید .

7. استرالیا بزرگ است.

“رویای استرالیا” برای بسیاری شامل ریف بلور بزرگ، Uluru و Outback، اپرای سیدنی و خیلی چیزهای دیگر است .

اما برای آمدن به استرالیا انتظار می رود که همه اینها را ببینید و متوجه شوید که به احتمال زیاد بیشتر آنها خواب و خیال است، مگر اینکه شما زمان و پول زیادی برای هدر دادن داشته باشید.

هر کجا که در حال تحصیل هستید، مطمئنا چیزهای شگفت انگیزی در اطراف انجا وجود دارد، و احتمالا شما می توانید یک سفر بزرگ را انجام دهید ، اما انتظارات خود را در مورد دیدن کل کشور مدیریت کنید.

8. crocodile dundee

دختران را با نام Sheila صدا نکنید و انتظار نداشته باشید همه کسانی که لباس سافاری پوشده اند مانند کروکدیل با هم دعوا کنند.

علاوه بر این، استرالیا واقعا یک کشور بسیار متنوع است و غذاهای بین المللی زیادی در آنجا وجود دارد!

9. برای تحصیل در کشور تلاش کنید.

بهتر است از صحبت درمورد کلیشه ها مانند اینکه :

– قبل از شروع تحصیل در خارج از کشور حتما در مورد استرالیا مطالعه کنید.

– پایتخت استرالیا چه شهری است ؟

بگذریم! و اطلاعاتی بیشتر و با جزییات دقیق تر در مورد تحصیل در استرالیا بدست آورید.

صرف نظر از تحصیل در استرالیا ، شما مطمئنا در آنجا متوجه قدردانی آنها از طبیعت و اهمیت دادن به آن خواهید شد.

10. سیستم نمره بندی متفاوت است.

ارزش نمرات استرالیایی به معنایی است که دارند ! “D” در واقع یک نمره ی بسیار خوب است! بیشتر دانشگاه های استرالیا به عنوان سیستم نمره بندی خود از HD (ممتاز عالی)، D (ممتاز)، C (معتبر)، P (پاس) و F (رد شده) استفاده می کنند. بنابراین شوکه نشوید!

11. تحصیل در استرالیا + کار کردن

به یاد داشته باشید که ویزای دانشجویی واقعا گران است و شما باید هزینه ی آن را پرداخت کنید.

خوب، شما باید هزینه های زندگیتان از ویزای دانشجویی گرفته تا خوراک و پوشاک و حمل و نقل و … را تامین کنید!

ویزای تحصیلی معمول در OZ اجازه خواهد داد که شما در هر هفته یک ساعت خاصی به کار مشغول شوید. با توجه به اینکه دستمزد در استرالیا بالاست، ممکن است ارزش آن را داشته باشد و زندگی برای شما آسان تر شود!

12. یک حساب بانکی باز کنید.

اگر شما یک ترم یا بیشتر در استرالیا هستید ، ارزش باز كردن حساب بانكی در استرالیا را دارد. شما می توانید از هزینه های مسخره ای که برای خارج کردن پول از بانک کشور اصلی خود میپردازید اجتناب کنید (و هر جایی که می توانید کمی پول صرفه جویی کنید)، و برخی از حساب های بانک استرالیا واقعا نرخ بهره ی مناسبی دارند. اگر تصمیم گرفتید در کاری نیمه وقت مشغول شوید، این کار بسیار مفید خواهد بود .

یکی از بهترین سایت های فارسی زبان که راجع به تحصیل در استرالیا اطلاعات ارزشمندی را ارائه می دهد وب سایت کوچر است

برای دریافت اطلاعات به روز راجع به تحصیل در کشور استرالیا بر روی لینک زیر کلیک کنید

تحصیل در استرالیا

13. قوانین رسمی (و غیر رسمی) جاده را بدانید.

باید خیلی خوش شانس باشید که وقتی در خارج از کشور هستید بتوانید ماشینی اجاره کنید و آن را صحیح و سالم برگردانید اول، شما باید بدانید که استرالیایی ها در سمت چپ جاده رانندگی می کنند. مراقب دوربین های ترافیکی در همه جا باشید. و در سپیده دم و غروب رانندگی نکنید!

در اوایل صبح، اواخر شب، و حتی شب تا صبح کانگرو ها در همه جا وجود دارند و بسیار سخت است که آنها را ببینید. و آنها نه تنها سبب آسیب رساندن به ماشین شما می شوند، بلکه احتمالا به احساسات شما نیز صدمه میزنند – و این کار چقدر هزینه برای شما در بر خواهد داشت؟

آگاهی از این 13 واقعیت ساده باعث می شود با دید باز تر و اطلاعاتی بیشتر اقدام به تحصیل در استرالیا کنید.

مطلب مرتبط

اقامت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

50 + = 51