بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا – شرایط و مدارک لازم برای بورسیه

آیا اطلاعاتی در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و هزینه آن دارید. در ادامه این بخش به بررسی دقیق بورسیه تحصیلی کانادا به طور کامل پرداخته ایم.

مطمئنا تمامی ما بر این مسئله واقف هستیم که تحصیل در خارج از کشور میتواند بسیار هزینه بر و گران باشد . دولت کانادا و بسیاری از دانشگاه ها و موسسات در کانادا پس از دوره ی متوسطه ، فرصت های بسیاری برای دانشجویان خارجی فراهم میکنند تا دانشجویان بتوانند بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه ی تحصیلی دریافت کنند.

هزینه هایی که به عنوان کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا میشود نیاز به بازپرداخت ندارند . اگر مایل به درخواست بورسیه تحصیلی کانادا هستید باید حتما از شرایط و پروسه ی درخواست بورسیه برای هر موسسه و دانشگاه اطلاعات داشته باشید .

شرایط و الزامات هر نوع بورسیه با دیگری متفاوت است . به طور مثال برخی از بورسیه ها بر اساس مقالاتی که فرد ارائه داده است یا درخواستی که کارفرما یا استاد دانشگاه آن فرد تایید کرده است به فرد تعلق میگیرد . در برخی مواقع نیز برای دادن بورسیه به یک شخص در درجه ی اول عملکرد تحصیلی آن فرد ، دستاورد های آن و سایر مهارتهایش از نظر علمی سنجیده میشود .

کانادا با سراسر سازمان های جهان در زمینه ی بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی همکاری میکند تا سطح آموزش های بین المللی خود را ارتقا دهد .

ارزش بورسیه ی تحصیلی ارائه شده توسط Global Affairs Canada بستگی به مدت زمان و سطح تحصیلات فرد دارد . اما به طور کلی کمک هزینه ی تحصیلی از 7200 تا 14700 دلار کانادا میباشد .

بورسیه تحصیلی کانادا

انواع بورسیه تحصیلی کانادا :

سه نوع بورسیه تحصیلی در کانادا هستند .

  1. scholarships
  2. grants
  3. bursaries

بورسیه تحصیلی کانادا scholarships :

در این نوع بورسیه ها معدل دانشجو ، سوابق پژوهشی مانند مقاله های مختلف ، مدرک زبان انگلیسی و از این قبیل شرایط ها مد نظر میباشد و با توجه به این عوامل تصمیم گرفته میشود که این بورسیه به دانشجو تعلق گیرد یا خیر .دانشجو برای گرفتن این نوع بورسیه ی تحصیلی باید نمرات بالا ، مقاله های متنوع و نمره ی خوبی در آزمون زبان انگلیسی داشته باشد .

بورسیه تحصیلی کانادا grants و bursaries :

این دو نوع بورسیه برای زمان هایی هستند که دانشجو نیاز مالی داشته باشد . البته این نوع کمک هزینه ها کمتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته میشوند .

معمولا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه های بیشتری وجود دارد . یکی از این بورسیه های بین المللی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های علوم طبیعی و اجتماعی یا در زمینه های تحقیقات بهداشتی بورسیه ی banting میباشد .

نکاتی در مورد اخذ بورسیه تحصیلی کانادا :

برخی از بورسیه ها با فرستادن ایمیل یا یک نامه به استاد دانشگاه مورد نظر گرفته میشود . میتوان از طریق ایمیل یا نامه برای گرفتن این بورسیه درخواست بفرستید و مدارک و مقاله های خود را از این طریق ارسال کنید .

بورسیه ی تحصیلی میتواند برخی از هزینه های تحصیل شما در دانشگاه را تامین نماید . حتی در برخی بورسیه ها کمک هزینه برای زندگی در کانادا نیز به شما تعلق میگیرد .

رزومه و سوابق تحصیلی شما بسیار اهمیت دارد . حتما باید در مقطع های پیش نمره و سابقه ی خوبی داشته باشید . همانطور که گفته شد زمانی که میخواهید برای بورسیه تحصیلی کانادا درخواست کنید ، اگر از  یکی از اساتید دانشگاه مبدا توصیه نامه ایی دریافت کنید و آن توصیه نامه را به همراه دیگر مدارک خود بفرستید ، کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود .

یکی از مواردی که میتوان به عنوان یک حسن در نظر گرفت این است که دانشجویان بین المللی که بورسیه ی تحصیلی دارند میتوانند  مصاحبه و گفت و گویی با دانشگاه برای کمک هزینه ی تحصیل و زندگی داشته باشند و ممکن است این کمک هزینه به آنها تعلق گیرد . علاوه بر این دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل کار کنند . یعنی این اجازه به آنها داده خواهد شد که هم زمان با تحصیل شغل پاره وقتی نیز داشته باشند .

دانشگاه های کانادا معمولا بورسیه های کمی در اختیار دانشجویان خارجی قرار میدهند . و شهریه ی دانشگاه ها را نیز به طور کامل پرداخت نمیکند . از این نظر میتوان کشور هایی چون استرالیا و آمریکا را نام برد که شرایط آسان تری را برای بورسیه گرفتن دارند .

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

مهارت زبان انگلیسی:

اگر میخواهید بورسیه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی را دریافت کنید باید مدرک زبان انگلیسی با نمره 6 IELTS را به همراه مدارک دیگر ارائه دهید . و اگر درخواست شما برای مدرک کارشناسی ارشد باشد نمره باید حداقل 6.5 باشد .

ثبت نام در جهت اخذ بورسیه تحصیلی کانادا :

کسانی که مایل به ثبت نام آنلاین برای گرفتن بورسیه ی تحصیلی کانادا میباشند میتوانند به سایت هایی چون  www.studentawards.com و  www.scholarshipscanada.com  رجوع و ثبت نام نمایند . در این سایت ها میبایستی تمام اطلاعات خود از قبیل تحصیلات  دانشگاهی ، رشته ی تحصیلی ، مدارسی که در آنها تحصیل کرده اید ، مقالاتی که ارائه داده اید ، حرفه هایی که بلد هستید و خدماتی که انجام داده اید را بنویسید .

در واقع گرفتن بورسیه ی تحصیلی کانادا کار راحتی نیست و باید از مدتها قبل برای آن برنامه ریزی کرد . و چون ظرفیت این بورسیه ها محدود میباشد باید هر چه سریع تر برای گرفتن آنها اقدام کرد . اگر بتوانید بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی را دریافت کنید در برخی موارد مبلغی حدود 11000 دلار الی 16000 دلار در سال کمک هزینه ی تحصیلی دریافت خواهید کرد .

انواع بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه های خاص عبارتند از :

  1. بورسیه ی بین المللی دانشگاه کونکوردیا که برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در نظر گرفته میشود . این دانشگاه در مونترال قرار دارد .
  2. بورسیه ی بین المللی دانشجویی در کالج هامبر کانادا که بیشتر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی به کالج هامبر در تورنتو تعلق دارد .
  3. بورسیه ی تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه مانیتوبا که این بورسیه ها به دانشجویان فارغ التحصیل از هر نقطه ی جهان تعلق میگیرد .
  4. بورسیه ی تحصیلی دانشگاه تورنتو انتاریو که این بورسیه ی تحصیلی به دانش آموزان داخلی و خارجی این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی تعلق میگیرد .
  5. بورسیه ی دانشگاه بین المللی واترلو که به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داده میشود .
  6. بورسیه ی دانشگاه کلگری که در این بورسیه کمک هزینه هایی نیز به دانشجویان بین المللی برای تحصیل تعلق میگیرد .
  7. بورسیه ی تحصیلی دانشگاه فایرلیگ دیکنسون که در تمامی مقاطع این بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان بین المللی تعلق میگیرد .

اگر تمایل در آلمان تحصیل کنید برای راهنمایی بیشتر میتوانید بر روی تحصیل در آلمان کلیک کنید.

برای دانلود کتاب کانادایی شو راهنمای جامع مهاجرت به کانادا و زندگی در کانادا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود کانادایی شو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

46 + = 47