برنامه استارت آپ کانادا

برنامه استارت آپ کانادا

برنامه استارت آپ کانادا به مهاجرانی که با ایده های نو و خلاقانه خود قصد راه اندازی و ایجاد شغل های جدیدی در کانادا را دارند اجازه میدهد تا بتوانند برای خود و خانواده خود اقامت دائم کانادا را به دست آورند. افرادی که از طریق برنامه استارت آپ برای ویزای کانادا اقدام میکنند، در ابتدا مجاز هستند که با داشتن مجوز کار موقت برای راه اندازی شغل خود به کانادا سفر کنند. از سال ۲۰۱۳ که برنامه ویزای استارت آپ به عنوان یک برنامه آزمایشی راه اندازی شد، برنامه استارت آپ صدها نفر از صاحبان مشاغل مهاجر را به کانادا پذیرفته است که این تعداد پذیرش ها سالانه در حال افزایش میباشد.

پیشنهاد می کنیم کتاب کانادایی شو که راهنمای مهاجرت به کانادا است را حتما دانلود کنید و بخوانید.

دانلود کتاب کانادایی شو

برنامه استارت آپ کانادا چیست؟

از سال ۲۰۱۷ برنامه استارت آپ کانادا برای کارآفرینان مهاجر که علاقمند به مهاجرت به کانادا و ایجاد یک کسب و کار خلاقانه بودند به صورت دائمی در نظر گرفته شد. از آنجایی که کشور کانادا و اقتصاد این کشور دوره ای ثابت و پایداری از رشد اقتصادی را تجربه میکند، برنامه استارت آپ یکی از طرح ها و برنامه های مهاجرتی است که برای کمک به افراد با استعداد خارجی طراحی شده است تا بتوانند از این طریق به کانادا مهاجرت کرده و به اقتصاد این کشور نیز کمک کنند .

افراد می بایست حتما توجه داشته باشند که کسب و کار هایی که برای برنامه استارت آپ در نظر گرفته میشوند نمیتوانند شغل های معمولی مانند مدیریت، و یا ایجاد یک رستوران باشد و می بایست حتما ایده ای نو و با ابتکار و خلاقیت همراه باشد که قبل از این در کشور کانادا وجود نداشته و یا اگر وجود داشته این طرح و ایده باعث پیشرفت و بهبود طرح قبلی می شود. بنابراین در این طرح و برنامه مهاجرتی علاوه بر داشتن سرمایه باید دارای یک طرح و بیزنس پلان برای کسب و کاری خلاقانه بود.

پیشنهاد می کنیم مطلب پیدا کردن کار در کانادا نیز بخوانید.

ویژگی های طرح ارائه شده برای برنامه استارت کانادا:

اول از هر چیز همانطور که گفته شد این طرح می بایست یک طرح جدید و خلاقانه باشد، این طرح می بایست برای شهروندان کانادایی ایجاد شغل کند و در آخر این طرح می بایست در سطح جهانی قابل مطرح شدن و قابل قبول باشد.

شرایط اصلی واجد شرایط بودن برنامه استارت آپ کانادا:

داشتن کسب و کاری که مناسب برنامه استارت آپ کانادا باشد:

  1. تنها افرادی می توانند واجد شرایط این برنامه مهاجرتی باشند که حداقل ۱۰ درصد از سهام شرکتی که راه اندازی کرده اند را در اختیار داشته باشند. (این مورد برای زمانی است که بیشتر از یک نفر در جهت راه اندازی یک طرح اقدام کرده اند، حداکثر ۵ متقاضی می توانند به عنوان کارآفرین و یا صاحب شرکت درخواست دهند).
  2. متقاضی که جهت اخذ اقامت دائم اقدام کرده است می بایست خود نقش اساسی و کلیدی در راه اندازی و مدیریت شرکتی که در کانادا راه اندازی شده است را داشته باشد.
  3. افرادی که متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق این طرح می باشند می بایست در مجموع بیش از ۵۰ درصد در شرکت راه اندازی شده سهم داشته باشند.
  4. به منظور به دست آوردن اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه، متقاضیان می بایست شرکت خود را در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation به ثبت برسانند.

برنامه استارت آپ کانادا

مورد حمایت قرار گرفتن توسط سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا:

قبل از اینکه افراد برای برنامه استارت آپ اقدامی بکنند، می بایست از این قضیه اطمینان حاصل کنند که یک سازمان مورد تایید اداره مهاجرت کانادا طرح و پلان آنها را مورد حمایت قرار خواهد داد. اما این سازمان ها چه سازمان هایی هستند؟

این سازمان ها از توسعه و پیشرفت تجارت در کانادا حمایت می کنند و به همین دلیل حمایت از کسب و کارهای خلاقانه در کانادا نیز به عهده این سازمان ها می باشد. می توان گفت ۳ سازمان مورد تایید اداره مهاجرت کانادا وجود دارد که عبارتند از:

Angel investor groups و یا سرمایه گذار فراهم کننده کمک مالی و یاری دهنده

در این سازمان شما می بایست یک یا چند سرمایه گذار را متقاعد کنید تا بر روی طرح و پلان پیشنهادی شما حداقل مبلغ ۷۵ هزار دلار سرمایه گذاری کنند.

Venture Capital یا سرمایه تحت ریسک

این سازمان را می توان از سازمان های بزرگ مالی کانادایی دانست که در صورتی که این سازمان ها حاضر به سرمایه گذاری در طرح افراد شوند می بایست حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار دلار در طرح پیشنهادی سرمایه گذاری کنند تا بتوان این طرح را به اداره مهاجرت کانادا معرفی کرد.

انکوباتور کانادا:

Business Incubators یا انکوباتور. این نوع سازمان به افراد دارای طرح و پلان های جدید کمک مالی نخواهند کرد و هیچ گونه سرمایه گذاری برای آن ها انجام نخواهند داد.

وظیفه این سازمان ها بررسی طرح های جدید افراد خارجی و یا داخلی می باشد و در صورتی که این طرح ها مورد قبول سازمان واقع شود به آنها در جهت رشد و پیشرفت طرح کمک خواهند کرد. حتی این سازمان ممکن است در جهت کمک به پیشرفت طرح ها از متقاضیان مبلغی نیز دریافت کند اما این مبلغ دریافتی در جهت کمک به راه اندازی کسب  و کار از جمله کمک به برنامه ریزی مالی شرکت، کمک به بازاریابی و تبلیغات شرکت هزینه خواهد شد.

توصیه می کنیم مطلب شغل های خوب در کانادا را بخوانید.

اثبات مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی:

تمامی متقاضیان برنامه استارت آپ کانادا می بایست مهارت خود را در یکی از زبان های رسمی کانادا، انگلیسی یا فرانسوی نشان دهند. بدین منظور متقاضیان می بایست در CLB سطح ۵ و یا بالاتر باشند.

مقامات مهاجرت کانادا در حال حاضر نتایج آزمون های زیر را در زبان انگلیسی قبول می کنند:

  • IELTS
  • CELPIP

و در زبان فرانسوی نیز نتایج دو آزمون زیر مورد قبول واقع می شود:

  • TEF
  • TCF

داشتن توانایی مالی کافی:

متقاضیان این نوع برنامه مهاجرتی باید ثابت کنند که توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه های زندگی خود و خانواده را برای یک سال دارند. افرادی که طرح های بسیار قوی از خود ارائه میدهند مورد حمایت مالی سازمان ها قرار میگیرند، اما به طور کلی افراد می بایست توانایی مالی کافی برای زندگی و ایجاد کسب و کار در این برنامه مهاجرتی را داشته باشند. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت به دست آوردن ویزای استارت آپ ۵۰۰ هزار دلار می باشد.

پیشنهاد می کنیم مطلب مهاجرت به کانادا از طریق کار نیز بخوانید.

چگونگی درخواست ویزای استارت آپ کانادا:

در صورتی که متقاضیان واجد شرایط برنامه استارت آپ کانادا باشند می بایست فرم IMM 5759 را از سایت IRCC تهیه نمایند و آن را پر نمایند. افرادی که خواهان مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی می باشند می بایست مدارک مورد نیازی که در موارد بالا اشاره شد را تهیه نمایند‌ علاوه بر آن مدارک دیگری از جمله مدارک پزشکی، گواهی پلیس، عدم سو پیشینه و ترجمه کلیه مدارک به انگلیسی یا فرانسوی می باشند.

طرح استارت آپ کانادا:

همانطور که اشاره شد یکی از مدارک مهمی که جهت ویزای استارت آپ مورد نیاز می باشد طرح توجیهی برای مهاجرت به کاناداست. در واقع می توان گفت که در صورتی که افراد دارای طرح های خلاقانه باشند، این روش یکی از  بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهد بود.

استارت آپ های موفق کانادا:

برنامه استارت آپ کانادا

می توان گفت به طور کلی ۱۰ استارت آپ در کانادا وجود دارد که ۹ مورد آن در تورنتو و ۱ مورد آن در مونترال می باشد که عبارتند از:

FLINKS: این شرکت یک نوع شرکت داده ای است که در مونترال قرار دارد و با مرتبط کردن حساب های بانکی کاربران، ارائه اطلاعات مالی و هوش ریسک اعتباری به مشتریان خود کمک میکند تا کسب و کار موفق تری داشته باشند. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ مشاغلی چون متخصص دیتا، کنترلر مالی، متخصص قابلیت اعتماد C# و متخصص ارشد قابلیت اعتماد سرویس C# می باشند.

IDEAL: ایده آل سیستم هوشمندی است که کمک می کند شما بتوانید بهترین استعداد ها را استخدام کنید. این سیستم در واقع مکمل نرم افزار منابع انسانی شما می باشد. مشاغلی که در حال حاضر در این شرکت مورد نیاز می باشد عبارتند از: مهندس نرم افزار، مدیر اجرایی مالی، مدیر ارتباط با مشتری، مهندس دانش ماشین و … (این شرکت در تورنتو قرار دارد).

NULOGY: وظیفه این برنامه کمک به مصرف کنندگان برندهای تجاری است تا بتوانند محصولات سفارشی خود را با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتر دریافت نمایند. این کار نیز از طریق پلتفرم سفارش سازی سریع انجام می پذیرد. مشاغلی که در حال حاضر این استارت آپ کانادایی استخدام می کند عبارتند از: متخصص آموزش، مدیر ارشد محصولات، طراح محصول، مهندس نرم افزار، مدیر موفقیت مشتری و …(این استارت آپ در شهر تورنتو واقع شده است).

DROP: این شرکت به گفته خود طوری طراحی شده است که با هر سبکی از زندگی مردم جور باشد. دراپ درواقع یک شرکت تکنولوژی مالی است که بیشتر برای ارزش نهادن به جوانان طراحی شده است. در این شرکت هر کسی می تواند سود و پاداش خود را به دست آورد بدون آنکه بخواهد کارت اعتباری داشته باشد. مشاغل مورد نیاز این شرکت در حال حاضر عبارتند از: مهندس داده های زیرساختی، کد نویسان، مدیران، همکاران کارآفرین و استراتژیست، سرپرست پشتیبانی مشتری، مدیر بازاریابی اینترنتی، مدیر رشد بازاریابی و …(این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است).

MYANT: در واقع این شرکت وظیفه دارد تا از طریق مد و لباس، زندگی میلیاردها انسان را بهبود بخشد و به همین منظور راه حل های خلاقانه ای در جهت مراقبت های بهداشتی، سلامت و سایر صنایع مربوطه ایجاد می کند. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ کانادایی عبارتند از: مدیر مهندس نرم افزار، مهندس سخت افزار، طراح صنعتی، مهندس ارشد برق، مهندس پردازش سیگنال بیومدیکال، برنامه نویس Flat Knitting و طراح UX و UI. (این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است).

WYSDOM.AI: این شرکت راه های جدیدی را برای برقراری ارتباط با مشتریان و کارکنان خود به شرکت های تازه تاسیس ارائه می نماید و به افراد این امکان را می دهد تا با استفاده از زبان طبیعی و یا هوش مصنوعی هر زمان که بخواهند پرسش ها را پاسخ داده و یا خرید های خود را انجام دهند.مشاغل مورد نیاز این استارت آپ کانادایی در حال حاضر عبارتند از: مدیران فروش، برنامه نویس متوسط برنامه جاوا، برنامه نویس ارشد جاوا، مدیر پروژه دیجیتال، برنامه نویس اندروید و موبال، تحلیلگر داده های AI و ….( این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است).

TULIP: وظیفه و ماموریت این شرکت این است که نسل بعدی کارمندان یا خرده فروشان را به یک نرم افزار موبایلی مجهز کند تا تجربه جدیدی در زمینه خرید از مغازه و فروشگاه داشته باشند. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ کانادایی در حال حاضر عبارتند از: مدیر پروژه، مدیر محصول، برنامه نویس ارشد، نویسنده ارشد API فنی، توسعه دهنده ارشد متخصص در PHP/MySQL و …(این شرکت در شهر تورنتو و کیچنر انتاریو واقع شده است).

THINK RESEARCH: این شرکت وظیفه ساماندهی دانش جهانی در مورد سلامت را برعهده دارد و می بایست ماموریت خود را به نحوی انجام دهد تا همه به بهترین خدمات درمانی و سلامت دسترسی داشته باشند. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ عبارتند از: متخصص توسعه کسب و کار، متخصص کیفیت بالینی، متخصص آموزش بالینی، نماینده توسعه کسب و کار، توسعه دهنده DevOps و …( این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است ).

FIIX: این برنامه در واقع به شما کمک میکند که کسب و کار خود را سازماندهی، پیگیری و برنامه ریزی کنید. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ کانادایی در حال حاضر عبارتند از: مدیر اجرایی، مهندس دیتا، مهندس عملیات زیرساخت فناوری اطلاعات، توسعه دهنده نرم افزار جاوا، مشاور اجرای CMMS و …(این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است).

KOHO: این اپلیکیشن در واقع به شما کمک خواهد کرد که حساب دخل و خرج خود را به طور منظم و دقیق داشته باشید و در هنگام خرید با خیال راحت پول پرداخت کنید. این کارت رایگان به شما این امکان را میدهد تا هزینه های خود را مدیریت کنید. مشاغل مورد نیاز این استارت آپ کانادایی در حال حاضر عبارتند از: توسعه دهنده Back end، تحلیلگر داده، ارشد تولید، مهندس ارشد نرم افزار، معاون رشد و …(این شرکت در شهر تورنتو واقع شده است).

پیشنهاد می کنیم مطلب روش گرفتن job offer از کانادا نیز مطالعه کنید.

دانلود کتاب کانادایی شو (راهنمای مهاجرت به کانادا)

در پایان به شما توصیه می کنیم اگر میخواهید از طریق برنامه استارت آپ کانادا یا هر روش دیگری برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. حتما کتاب کانادایی شو را مطالعه بفرمایید.

دانلود کتاب کانادایی شو

با مطالب آموزشی وب سایت مهاجرت به دات کام همراه باشید. مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

+ 39 = 42