اقامت استرالیا از صفر تا 100 – روش های گرفتن اقامت استرالیا

در این بخش ها میخواهیم انواع روش ها برای گرفتن اقامت استرالیا به صورت دائم و موقت را بررسی کنیم با مهاجرت به دات کام همراه باشید.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

با اینکه آمار دقیقی در دست ندارم ، اما اگر از من بپرسید که در طول دو سال زندگی در استرالیا بیشترین حرفی که شنیده ام چه بوده است، بدون فکر میتوانم بگویم که این جمله بوده است : “شما باید با یک استرالیایی ازدواج کنید!”

برای من و سایر مجردهای خارجی واجد شرایط ، استرالیا شرایط قابل توجه و بسیار آسانی را برای درخواست و موافقت با ویزای شریک زندگی فراهم کرده است.

هزینه ی این درخواست تقریبا 7000 دلار است و معمولا حداقل یک سال طول میکشد.

علاوه بر این، ازدواج با یک استرالیایی به تنهایی کافی نیست – شما باید مستندات جامعی ارایه دهید تا ثابت کنید که تنها برای گرفتن ویزا ازدواج نکرده اید و اینکه شما در یک رابطه ی قانونی هستید. سپس باید ثابت کنید که بعد از اینکه ویزا به شما داده شد ، کنار یکدیگر باقی میمانید.

بنابراین واقعا سالها طول می کشد بعد از اینکه با یک استرالیایی ازدواج کردید،اقامت استرالیا دائم را دریافت کنید. این پروسه آنطور که اکثر مردم فکر میکنند آسان نیست.

چگونه بدون ازدواج با یک استرالیایی اقامت استرالیا بگیریم؟

چندین راه برای اقامت در استرالیا بدون ازدواج با یک استرالیایی وجود دارد. اگر مدت زمان سفر ویزای کار و تفریح استرالیای شما به پایان رسیده وشما به شدت مایل به اقامت استرالیا هستید. این مطالب مناسب شما است.

سلب مسئولیت: من به هیچ وجه متخصص در زمینه ی مهاجرت به استرالیا نیستم. اطلاعات زیر تنها چیزی است که من از طریق تحقیقات شخصی خودم جمع آوری کرده ام و ممکن است گزینه های دیگری نیز برای شما وجود داشته باشد که من ذکر نکرده ام. اگر در مورد وضعیت ویزای شخصی خود سوال یا نگرانی دارید ، با متخصص مهاجرت استرالیا تماس بگیرید.

*** یک پیشنهاد ویژه ***

کتاب استرالیایی شو راهنمای مهاجرت به استرالیا و کار و تحصیل در استرالیا برای اولین بار

در این کتاب اطلاعات بسیار مفیدی برای رفتن به استرالیا و گرفتن اقامت و همین طور تحصیل در استرالیا برای ایرانیان داده شده است.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید پیشنهاد می کنیم این کتاب را هرگز از دست ندهید.

برای دانلود کتاب استرالیایی شو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود استرالیایی شو

کوچر مرجع اصلی راهنمای مهاجرت به استرالیا است برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به نحوه مهاجرت و اقامت به استرالیا به این سایت مراجعه نمایید

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در این کشور است برای دریافت اطلاعات تکمیلی بر روی لینک زیر کلیک کنید

تحصیل در استرالیا

ویزای توریستی استرالیا جهت اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اگر می خواهید کمتر از یک سال در استرالیا بمانید یا اینکه بخواهید مدت زمان بیشتری برای فهمیدن گزینه ها و شرایط ویزای دایم داشته باشید، (همان کاری که من پس از اتمام ویزای کار و تعطیلات استرالیا انجام دادم)، یک راه ارزان و آسان برای انجام این کاراین است که برای ویزای توریستی (بازدیدی) استرالیا درخواست دهید .توجه داشته باشید زمانی که با ویزای توریستی در استرالیا هستید اجازه ی کار کردن ندارید (اما بسیاری از توریست ها این کار را انجام میدهند).

سه ویزای توریستی اصلی استرالیا عبارتند از:

 • 600 – ویزای توریستی ( بازدیدی )
 • 601 – ویزای الکترونیکی سفر (ETA)
 • 651 – ویزای eVisitor

ویزاهای 601/651

601 و 651 ویزاهای توریستی الکترونیکی (معروف به ویزا بدون گذرنامه و تمبر) هستند که به شما این امکان را می دهند تا هر ساله به استرالیا سفر کنید و در هر بازدید حداکثر تا 3 ماه در آنجا اقامت داشته باشید.

درخواست این ویزاها سریع و آسان است و با احتمال نزدیک به 100٪، شما در طی چند روز تاییدیه را دریافت خواهید کرد.

تفاوت اصلی بین این دو ویزای توریستی استرالیا این است که آنها برای شهروندان کشورهای خاص در دسترس هستند (به عنوان مثال شهروندان ایالات متحده میتوانند فقط برای ویزای 601 درخواست دهند و برای ویزای 651 نمیتوانند). همچنین هزینه 601، 20 دلار در حالی که 651 رایگان است.

ویزای 600 (ویزای توریستی):

اگر می خواهید در یک زمان ، بیش از 3 ماه در استرالیا اقامت داشته باشید، ویزای 600 برای این کار مناسب است.

شما می توانید برای ویزای مسافرتی 3، 6 و یا 12 ماهه درخواست دهید – هزینه های این درخواست 135-340 دلار است که بستگی به مدت اقامت شما دارد.

این فرآیند از سایر ویزاهای توریستی پیچیده تر است و شما باید مستندات اضافی مانند مقالاتی کوتاه در مورد برنامه های خود برای تعطیلات در استرالیا را ارائه دهید.

سال گذشته امتیاز ویزای 600 ، 92٪ بود، بنابراین بر خلاف سایر ویزاهای توریستی، احتمال کمی وجود دارد که مورد تایید واقع نشود . من شنیده ام که اگر تنها یک روز تعطیل را در استرالیا کار کنید ،اداره ی مهاجرت احتمالا درخواست شما برای این ویزا را رد می کند .(حدس من این است که این شک وجود خواهد داشت که شما همواره در حال کار کردن در آنجا هستید). ممکن است بخواهید قبل از درخواست ویزای 600 یا درخواست برای سایر ویزاهای توریستی استرالیا را برای چندین ماه ترک کنید .

ویزای دانشجویی استرالیا:

ساده ترین راه برای حفظ حق زندگی و کار در استرالیا این است که برای ویزای 500 – یعنی ویزای دانشجویی درخواست کنید که 550 دلار هزینه ی آن میباشد.

پیش از درخواست، شما باید در یک دوره ی تمام وقت در مدرسه ای در استرالیا پذیرفته شوید. با این حال شما مجبور نیستید یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه بزرگ و گران داشته باشید – شما فقط می توانید برای مدرک اولیه در یک مدرسه ارزان قیمت ثبت نام کنید که تقریبا هر کسی را قبول می کند.

ویزای دانشجویی با محدودیت هایی همراه است. اولا، شما مجاز به 40 ساعت کار در هر دو هفته در حینی که کلاس برگزار میشود هستید (به عنوان مثال 20 ساعت یک هفته و 20 ساعت هفته ی بعد، یا 30-10 و غیره).

با این وجود، در طول فرجه های بین دوره ها هر مدت زمانی که بخواهید میتوانید کار کنید. و دوم، شما فقط اجازه اقامت استرالیا تا زمانی که دوره ی خود را تمام کنید ،دارید (به علاوه یک یا دو ماه پس از پایان یافتن آن ).

حتما قبل از تصمیم برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا هزینه های مربوط به ویزای دانشجویی استرالیا را در نظر بگیرید . در جهت هزینه های ویزا شما باید هزینه ی دوره ی خود ، هزینه های مدرسه (کتاب های درسی و غیره) و پوشش بیمه درمانی در خارج از کشور را پرداخت کنید.

شما همچنین باید متعهد به تحصیل تمام وقت باشید ، که سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان و همچنین پول است.

ویزای کار استرالیا برای اقامت استرالیا :

انواع مختلفی از ویزاهای کار استرالیا وجود دارند که شما برای انها واجد شرایط هستید ،اما اینها مواردی هستند که احتمالا به دنبال آن هستید:

 • 476 – ویزای فارغ التحصیلان خاص (360 دلار)
 • 189 – ویزای متخصص مستقل (SOL، PR، 3600 دلار)
 • 190 – ویزا کاندیدهای متخصص (CSOL، PR، 3600 دلار)
 • 489 – ویزای مهارت و تخصص با حمایت یک ناحیه یا ایالت (CSOR، 3600 دلار)
 • 457 – ویزای کار موقت (1060 دلار کانادا)
 • 186 – ویزا ی کارفرمای معین (اقامت دایم) (CSOL، PR، 3600 دلار)
 • 187 – ویزای طرح مهاجرت منطقه ای حمایت شده (CSOL، PR، 3600 دلار)

شگفت زده شدید؟ اشکالی ندارد ، برای من تقریبا یک سال طول کشید تا تمام این گزینه ها را درک کردم. من امیدوارم این مطالب میانبری برای شما باشد !

به جای پرداختن به جزییات هر ویزای کار ، من قصد دارم به توضیح چند مفهوم مربوط به روند دریافت ویزا بپردازم ، به طوری که شما واقعا بتوانید بفهمید که کدام ویزا برای شما مناسب ترین ویزا است .

فهرست مشاغل حرفه ایی استرالیا:

بنا بر این ویزاهای مربوط به کار استرالیا ، به منظور واجد شرایط بودن برای آنها شما باید مهارت هایی داشته باشید که استرالیا به دنبال آن است . این مهارت های مورد نظر در دو لیست مجزا قرار می گیرند که هر ساله در 1 ژوئیه به روز می شوند:

 • فهرست مشاغل حرفه ایی (SOL) لیستی از کارهای مربوط به مهندسی و علوم پزشکی است که تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد و اگر بتوانید ثابت کنید که مهارت و تجربه لازم برای یکی از آنها را دارید دیگر نیازی نیست برای ویزای کار اسپانسر داشته باشید.
 • فهرست مشاغل یکپارچه ی حمایت شده (CSOL) لیستی بسیار طولانی از مشاغلی است که احتمالا شامل مشاغلی است که متناسب با مهارت و تجربه شما است. اگر شغل شما در این لیست باشد، برای درخواست ویزای کار، استرالیا درخواست حمایت مالی توسط یک شرکت، ایالت یا دولت را خواهد کرد.

اگر مهارتی در SOL داشته باشید، ویزاهای ذکر شده در بالا که دارای SOL می باشند، می توانند درخواست شوند. این ویزاها در صورت امکان ویزاهای ایده الی هستند ، زیرا دیگر نیازی نیست که شما توسط کسی حمایت شوید.

اقامت استرالیا دائم:

بعضی از این ویزاهای کار اجازه می دهد که شما به عنوان یک ساکن دائمی (PR) در استرالیا کار کنید، در حالی که باقی ویزاها، ویزاهای موقتی هستند که ممکن است بعد از گذشتن زمان خاصی مسیری برای تبدیل آنها به ویزای دایم فراهم شود .
ویزاهای ذکر شده در بالا که با PR علامت گذاری شده اند، اقامت دایم را به محض اعطا شدن فراهم می آورند.

PR زندگی شما را از دیدگاه مهاجرت بسیار ساده تر می کند زیرا به شما اجازه می دهد در استرالیا به طور نامحدود و با آزادی کار و مسافرت کنید، درست به همان اندازه ای که دوست دارید.

همچنین شما را واجد شرایط دریافت مزایای مراقبت های بهداشتی خاصی میکند و (پس از گذشت زمان) میتوانید برای شهروندی استرالیا درخواست دهید .

ویزاهای فوق که اقامت استرالیا دائم ندارند، بیشتر ویزاهای موقتی هستند که از شما میخواهند تا قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای کار دیگری که PR ارائه میدهد مدتی در استرالیا زندگی و کار کرده باشید.

در واقع ، این فقط یک قدم اضافی درطول این روند است و معامله ی بزرگی نیست اگر هدف اصلی شما ماندن در استرالیا و کار کردن باشد.

هنگامی که شخصی میگوید شغلی پیدا کرده که برای کار در استرالیا حامی اوست، قطعا ویزای 457 را دارد از آنجا که کارفرمایان معمولا پرونده ی درخواست و هزینه ها را پوشش می دهند، این ویزای کار ساده ترین ویزا برای درخواست است اما شما باید حداقل 2 سال قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای کار دیگر که PR آن را ارائه می دهد، برای آنها کار کنید.

اقامت استرالیا

ارزیابی مهارت ها:

ممکن است شما نیاز به ارزیابی مهارت توسط مسئولین مربوطه داشته باشید تا نشان دهید که در شغل مورد نظر خود واجد شرایط هستید.

نگران نباشید، این یک آزمون نیست: ارزیابی معمولا مستلزم اسناد مختلفی است که نشان می دهد آموزش شما و تجربه کاری شما مربوط به این شغل هستند (مثلا مدارک تحصیلی، دیپلم یا گواهی دوره، منابع کارفرما). شما باید نشان دهید که یک درصد معینی از کارهایی که انجام داده اید به طور مستقیم با شغل انتخاب شده مرتبط است و چندین سال کار حرفه ای را در این شغل انجام داده اید.

شما همچنین باید تعداد مشخصی از امتیازات را به (نمره برای معیارهای مانند سن، زمینه تحصیل، مهارت زبان انگلیسی و شغل حرفه ای ) اختصاص دهید.

تمام ویزاهای کاری که در بالا ذکر شد نیاز به ارزیابی مهارت دارند به جز ویزاهای 457 و 476. به طور معمول شما ارزیابی را کامل می کنید، صبرمی کنید تا نتایج آماده شوند ، و سپس در صورتی که در ارزیابی قبول شدید درخواست ویزا میدهید.

ویزای منطقه ای:

بعضی از ویزاهای فوق (489، 187) از شما میخواهد که برای سالهای اول در یک منطقه ی مشخص از استرالیا زندگی و کار کنید . “استرالیای منطقه ای” اساسا هر جایی خارج از شهرهای بزرگ با رشد جمعیت کم است.

کل ایالت استرالیای جنوبی و تاسمانیا منطقه ایی در نظر گرفته شده است، بنابراین اگر بتوانید یک ویزای کار منطقه ای داشته باشید ، می توانید در Adelaide یا Hobart کار کنید. به لیست کد پستی های منطقه ای مراجعه کنید تا ببینید که درکجای استرالیا با .ویزای کاری منطقه ایی میتوانید کار کنید.

مطلب مرتبط

تحصیل در استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

− 1 = 1