اقامت اروپا

اقامت اروپا

در این مطلب توضیحاتی جامعی در مورد شرایط و روش های گرفتن اقامت اروپا را برای شما توضیح داده ایم با مهاجرت به دات کام همراه باشید.

روش های گرفتن اقامت اروپا

اقامت در اروپا از چندین طریق امکان پذیر می باشد که هر کدام از این روش ها شرایط ، الزامات و راه های مختلف و خاص خودش را دارد . اگر مایل به گرفتن ویزای توریستی هستید ، می توانید به مدت 90 روز با داشتن این ویزا در اروپا باقی بمانید . اما اگر می خواهید به مدت بیشتری در اروپا باقی بمانید یا بخواهید تحصیل کنید ، کار کنید و یا زندگی کنید ، باید راه های دیگری را امتحان کنید . گفتیم که گرفتن اقامت راه های زیادی دارد که عبارتند از :

1- اقامت اروپا از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد اروپایی ازدواج کنید یا اگر با فردی که اقامت اروپا دارد ازدواج نمایید ، میتوانید اقامت اروپا را به دست آورید . فردی که با آن ازدواج می کنید باید حتما مجوز اقامت دائم ، حق اقامت دائم و یا کارت اقامت دائم را داشته باشد .

اگر با آن فرد ازدواج کرده باشید و ازدواج شما با آن فرد ثبت شده باشد ، اجازه اقامت را دریافت خواهید کرد . در این حین که به دنبال اخذ اقامت هستید ، می توانید در آن کشور که همسر شما اقامت دارد زندگی کنید .

اگر قبلا ازدواج ناموفق داشته اید باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد شما از همسر قبلی خود جدا شده اید .

شما بعد از این که هویت خود را ثابت کردید ، می توانید مجوز اقامت را به دست آورید . با داشتن یک پاسپورت معتبر می توانید هویت خود را ثابت کرده و پیش همسر و خانواده خود بمانید . اما اگر پاسپورت معتبری نداشته باشید ، در شرایطی خاص از شما آزمایش هایی صورت می گیرد تا ثابت شود شما جزء این خانواده هستید . این امر در مورد خانواده هایی است که فرزندان آن خانواده خارج از اروپا زندگی می کنند .

2- اقامت کاری در اروپا

هر کس که معیار و الزامات کشور های اروپایی را برآورده کند ، می تواند در اروپا کار کند . اکثر کشور های اروپایی برنامه ریزی دقیقی دارند که از آن طریق افراد ماهر خارجی را جذب کرده و کمبود های شغلی خود را در زمینه های مختلف پر می کنند .

شهروندان ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، نیوزیلند ، سویس و همچنین شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به درخواست ویزای کار اروپا ندارند .

با این حال پس از ورود به کشوری که می خواهند در آن کار کنند ، باید برای اخذ اقامت و مجوز کار درخواست دهند . شهروندان دیگر کشور ها باید قبل از ورود به کشور هایی که برای کار می خواهند به آنجا بروند ، درخواست ویزای کار کنند .

اقامت اروپا

الزامات و شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار اروپا چیست ؟

اول باید فرم درخواست ویزا را به درستی تکمیل  کنید و تمامی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را به درستی درج نمایید .

 • دو فرم وجود دارد که باید هر دو را امضاء کنید .
 • دو عکس مورد نیاز می باشد که باید مطابق معیار های عکس برای گرفتن ویزای کار  باشد .
 • پاسپورت معتبری مورد نیاز است .
 • داشتن بیمه ی درمانی مسافرتی ضروری است که قبل از گرفتن ویزا باید خریداری شود که تقریبا 30000 یورو می باشد .
 • مدرکی که نشان دهد شما جایی برای ساکن شدن در آن کشور دارید .
 • قرارداد استخدام  که یک قرارداد کاری بین شما و کارفرمای آینده شما است و باید آن قرارداد امضا شده باشد .
 • مدارک تحصیلی شما که شامل مدرک دیپلم ، لیسانس ، گواهینامه و مدرک معتبر زبان است . بسیاری از کشور ها این تقاضا را دارند که حتی اگر شما می خواهید برای یک سال  یا کمتر در آن کشور بمانید و کار کنید باید  اطلاعات و دانشی در مورد  زبان آن کشور داشته باشید  .
 • این شرایط به طور کلی بیان شده است و ممکن است شرایط و مدارک بیشتری مورد نیاز باشد .

درخواست خود را برای گرفتن ویزای کار به کجا ارائه دهیم ؟

 1. سفارت
 2. کنسولگری
 3. مرکز درخواست ویزا .

بیشتر ویزا های کاری اروپا تقریبا یک سال اعتبار دارند . اما برای برخی از کشور های اروپایی می توان استثناهایی قائل شد . اعتبار ویزای کاری شما در برچسپی که در پاسپورت شما است نوشته خواهد شد .

3- اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در اروپا

در کشور هایی مانند پرتقال ، اسپانیا ، یونان و قبرس اروپایی می توانید با خرید ملک ، ویزای اقامت اروپا را دریافت کنید . حداقل سرمایه ای که برای این کار نیاز دارید 250 هزار یورو می باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می تواند سریع ترین راه اخذ اقامت در اروپا باشد . در این امر نیازی به داشتن مدرک زبان یا مهارت زبان نمی باشد . سرمایه گذاری در اروپا نیز با مبالغ متفاوتی انجام می گیرد . بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری ، بلغارستان ، قبرس ، مجارستان ، آنتیگوا و بابودا و… می باشد .

اخذ اقامت اروپا

4- اقامت در اروپا از طریق تحصیل

قوانین مربوط به ویزا و مجوز اقامت برای دانشجویان خارجی بستگی به نوع شهروندی آن ها دارد که آیا آن شخص جزء شهروندان اتحادیه اروپا هست یا نه ؟

کشوری مانند سوئد را در نظر بگیرید ، اگر دوره تحصیلی شما در سوئد بیش از 3 ماه طول می کشد ، قبل از آمدن به این کشور حتما باید مجوز اقامت داشته باشید . در این صورت باید در یک دانشگاه معتبر ثبت نام کنید .

به طور کلی دانشگاه های اروپا معتبر هستند و تحصیل در این دانشگاه ها اگثرا رایگان است . کشور هایی چون اسپانیا و پرتغال ویزاهای دانشجویی ارائه می دهند که گرفتن آنها اسان می باشد .

5- اقامت اروپا از طریق خود اشتغالی :

برای این کار باید به ماموران مهاجرت و  افراد مسئول این کار ثابت کنید که شما توانایی ایجاد یک کسب و کار موفق در آن کشور را دارید . این توانایی هم از نظر مالی و هم از نظر سابقه کاری شما مورد برسی قرار می گیرد . کشور هایی مانند آلمان و فرانسه کشور هایی هستند  که این چنین ویزا ها را برای افراد خارجی صادر می کنند .

مطالب مرتبط:

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

57 − = 48